Realme GT Neo 2 22 Eylül'de Tanıtılacak

Realme GT Neo 2 olarak adlandırılan yeni modelin tanıtım tarihi belli oldu. Yeni model 22 Eylül'de resmen tanıtılacak.

Realme’nin bir sonraki iddialı modeli, uzun zaman önce onaylanmış olmasına rağmen tanıtılmamıştı. Şimdi ise paylaşılan resmi afiş ile birlikte yeni model için tanıtım tarihi resmen paylaşıldı. 22 Eylül'de Çin'de yapılacak olan yeni tanıtım, yerel saat 14.00’da yapılacak. Gerçekleştirilecek etkinlik online olarak da yayınlanacak. Tanıtım sonrasında ise telefon şirketin faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda yer alacak. Yeni model için oyun odaklı çalışma gerçekleştiren şirket şimdiden dikkat çekmeyi başardı.

“Hardcore Oyuncular” İçin Geliştirildi

Şirketin tanıtımda yer verdiği ifadeler hardcore oyuncular için yeni modelin geliştirildiğini öne sürüldü. Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak olan yeni telefonda, 6.62 inç büyüklüğünde Full HD plus çözünürlüğe sahip bir AMOLED panel kullanılacak. 12 GB RAM ile desteklenecek olan yeni model, böylece üstün performans sunacak.

Neo serisi çoğu zaman iç pazarda tercih edilen bir isimlendirme olmuştu ve sadece Çin'de bu isim ile modeller piyasaya sunulmuştu. Küresel olarak satışlarda ise Neo serisi yerine şirket Realme X7 Max gibi X serisini tercih etmişti. Bu nedenle de şirketin küresel olarak piyasaya sunacağı modelde farklı bir isme yer vermesi mümkün görünüyor. Ancak bu konudaki detaylar önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap