Realme GT 5G'nin Etiket Fiyatı Belli Oldu

Qualcomm'un bugüne kadar geliştirmiş olduğu en hızlı ve yüksek performanslı çipine sahip olan Realme GT, Avrupa pazarı için gün sayıyor.

Piyasaya sunduğu yeni modeli ile bu konuda beklentileri oldukça arttıran Realme, GT adını verdiği modeli ile Avrupa pazarına çıkıyor. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda ve şirketin resmi web adresinde yer alan detaylara göre 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip versiyon 670 dolar ile satışa çıkacak. Fiyat, cihazın segmentine göre çok ucuz olmasa da donanımda Snapdragon 888 bulundurması modeli özel kılıyor.

Zira aynı işlemci kullanan Xiaomi’nin Mi 11 isimli modeli 910 dolardan başlayan seçenekler ile piyasaya sunulmuştu. Üstelik Xiaomi'nin bu modelinde 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. Aynı donanımı 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile birlikte sunmayı başaran Realme böylece rakiplerine karşı daha uygun fiyata, daha güçlü bir model seçeneği yaratıyor.

Realme, GT'nin Belçika, Almanya, Lüksemburg, Hollanda ve Portekiz'de ilk olarak satışa sunulacağını açıkladı. Önümüzdeki günlerde satın alınabilir hale gelecek olan cihazın belirtilen ülkeler dışındaki takvimi için herhangi bir açıklama yapılmadı.

Mart Ayında Çin’de Duyurulmuştu

Realme tarafından cihaz için yapılan ilk tanıtım 2021 yılının Mart ayında gerçekleşmişti. 8 GB RAM 128 GB model için 440 dolardan ülkede satışa başlayan şirket, yakaladığı başarı ile oldukça popüler hale gelmişti. Cihaz 6.43 inç 120Hz OLED ekran ve 65W hızlı şarjlı 4.500mAh özellikleriyle destekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap