Pixel 6’daki Hareket Modu Nasıl Kullanılır?

19 Ekim tarihi itibariyle tanıtılan yeni Google Pixel 6 serisine Motion mod olarak adlandırılan özel bir hareket modu eklendi. Hareket modu kullanıcılara çok daha estetik fotoğraf çekme imkanı sunuyor.

Google Tensor olarak adlandırdığı özel işlemcileri sayesinde telefonlarda pek çok yeni özelliğe yer vermeyi başardı. Tanıtımda telefonlar kadar telefonlarda kullanılacak özellikler de dikkat çekti. Kamera tanıtımlarına geçildiğinde Google Pixel 6 ile birlikte motion mod olarak adlandırılan yeni özellik tanıtıldı. Yeni mod, kullanıcılara 2 farklı seçenek dahilinde fotoğraf çekme imkanı tanıyor.

Sosyal medyada paylaşıldığında çok daha dikkat çekecek karelere sahip olunmasını sağlayan yeni modeller, kullanıcıların arka plandan bağımsız bir şekilde fotoğraf çekmesine imkan tanıyor.

Pixel 6’daki hareket modu nasıl kullanılacak?

Makine öğrenimi ile desteklenen hareket modunda Google arka planda özel sahne analizleri gerçekleştiriyor. Böylece durağan ve hareket eden nesneleri daha net bir şekilde algılayan Google, iki farklı versiyondan birisinin tercih edilmesi ile birlikte ideal fotoğraf karesinin çekilmesine imkan tanıyor.

Hareket ve uzun pozlama olarak iki farklı seçeneğe sahip olan hareket modunda, kullanıcılar arka plana bulanıklık efektini uygulayabiliyor ve böylece ön plandaki nesne daha fazla vurgulanmış oluyor. Uzun pozlama modunda ise statik bir arka planda hızlı görünen bir nesne oluşturuluyor.

Google tanıtımda yeni fotoğraf özellikleri için örnek videolarla da dikkat çekmeyi başardı. Sosyal medyada yapılan değerlendirmelerde özellikle kameralarda yer verilen özellikler, kullanıcıları cezbetti.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap