Pixel 6 Pro, Samsung Amiral Gemilerinden Daha Hızlı Şarj Olabilir

Tanıtım tarihi yaklaştıkça daha farklı bilgilerin paylaşılmaya başlandığı Google Pixel 6 Pro modellerinin Samsung amiral gemilerinden daha hızlı şarj olacağı iddia edildi.

Google, Pixel serisinin bugüne kadarki en iddialı versiyonlarını önümüzdeki günlerde piyasaya sunacak. Yeni modeller hakkında bugüne kadar pek çok farklı sızıntı paylaşılırken, Google dahi yaptığı reklam çalışmaları ile telefonların farklı özelliklerini ön plana çıkardı. Yayınlanan son bir raporda ise telefonun hızlı şarj özelliklerine dair detaylar paylaşıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan resmi başvuru belgelerinin ortaya çıkması ile birlikte telefonlarda kullanılacak hızlı şarj teknolojileri hakkında daha fazla detaya ulaşılabilmesi mümkün oldu.

Yapılan analizlere göre yeni modellerdeki şarj seçenekleri 5V/3A (15W), 9V/2A (18W), 9V/3A (27W) ve 11V/3A (33W) olacak. Mevcut raporlar, yeni modellerin önceki serilere göre daha hızlı şarj olacağını net bir şekilde gösteriyor. Ancak burada dikkat çeken detaylardan bir tanesi şirketin mevcut şarj oranları ile çok daha fazla hız ve performans sunacağı. 

Samsung modellerini geçecek!

Google'ın yeni amiral gemileri, Samsung'un en iyi telefonlarının çoğundan daha hızlı şarj etme özelliğine sahip durumda. Üstelik hızlı şarj konusunda sağlanacak tek avantaj mevcut rakamlar değil. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni bir rapora göre telefonların daha hızlı ve kolay bir şekilde şarj edilmesini sağlayacak özel bir stant üzerinde de çalışmalar sürüyor.

Bu bakımdan Google özellikle mevcut standı da geliştirdiği takdirde, kullanıcılara hızlı şarj konusunda pek çok farklı seçenek sunacak. Böylece yüksek batarya kapasiteleri ile gün boyunca kolay bir şekilde telefonda istediklerini yapabilecek olan kullanıcılar, hızlı şarj ve şarj etmedeki seçenekler sayesinde iyi bir telefon deneyimi elde edebilecek. 

Şarjda Yeniliklerle Yeni Bir Sürpriz De Var!

Şarj konusunda Google için özellikle değinilmesi gereken konulardan bir tanesi de şirket tarafından yapılan resmi açıklama. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, cihaz kutularında şarj cihazlarına yer verilmeyeceği belirtilmişti. Bu nedenle de kullanıcıların mevcut adaptörlerini kullanması ya da yeni bir adaptör satın alması gerekecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap