OPPO Inno Day 2020

Yaptığı reklamlar sonrası Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan ve yükselen OPPO, bugün düzenlediği Inno Day 2020 kapsamında yeni ürünlerini tanıttı. İşte OPPO’nun yeni gözlüğü AR Glass 2021 ve katlanan telefonu X 2021.

OPPO’nun Inno Day 2020’de tanıttığı ilk ürünü Artırılmış Gerçeklik (AR) gözlüğü oldu. OPPO’nun ‘AR Glass 2021’ ismini verdiği gözlüğü ToF sensörü sayesinde ortam derinliği görüntüleme konusunda çağ atlamış gibi görünüyor. Gelişmiş sensörleri etrafındaki tüm hareketleri izleyebilirken el hareketleriyle ve sesle komutları da algılayabiliyor. Klasik bir gözlük şeklinde tasarlanan AR Glass 2021 takıldığı anda gözden 3 metre uzaktaymış gibi görünen bir ekran açıyor. Böylece gözle telefon kullanıyormuşçasına konfor sağlıyor. 

AR Glass 2021’in gücü telefondan

OPPO’nun yeni oyuncağı AR Glass 2021, gücünü telefonların işlemcisinden alıyor. Gözlük, kullanıcının ellerini tam 21 noktadan haritalandır arıyor. Ayrıca GPS kullanımında AR teknolojisinde yeni bir ‘devrim’ diyebileceğimiz özellikler getireceği de söyleniyor. 

OPPO X 2021 de geliyor

OPPO’nun yeni çıkaracağı telefonda katlanabilir ‘yeni’ bir teknolojinin çıkacağı dedikodular arasındaydı. OPPO, Inno Day 2020’de bu dedikoduları doğrular nitelikte X 2021’i tanıttı. İlk bakışta normal bir telefonmuş gibi görünen OPPO x 2021, tek bir tuşla şık bir şekilde genişleyerek neredeyse mini bir tablet haline geliyor. OPPO’nun yeni akıllı telefonu esnek bir ekran ile yana doğru saniyeler içerisinde açılıyor. 

6.7’den 7.4 inç haline geliyor

OPPO x 2021’in bünyesinde OLED bir panel yer alıyor. Telefon 6.7 inç ten 7.4’e genişliyor. Diğer katlanabilen telefonların aksine katlanma yeri olmayan akıllı cihaz, genişleme ve daralma işlemini motorlu olarak kendisi yapıyor. 

Inno Day 2020’nin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap