Apple, 2022’de 10.86 inç OLED iPad Air'i Tanıtacak

Arka arkaya gelen iddialar 2022 yılının Apple için çok hareketli geçeceğini gösteriyor. Yeni gelen bilgilere göre 2022’de OLED iPad Air piyasaya sunulacak.

Apple piyasaya sürdüğü her üründe yüksek bir ilgi ile karşılaşıyor. Bu doğrultuda sürekli farklı iddialar ve sızıntılar ile teknoloji dünyasında kendine yer bulan şirket, 2022 yılında OLED iPad Air'i piyasaya sürebilir. Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından gündeme getirilen iddialara göre 2022 yılında 10.86 inç ekran boyutuna sahip yeni bir OLED iPad Air Piyasaya sunulacak. Üstelik iddialarda dikkat çeken bir diğer detay bir sonraki yıl 11 inç ve 12.9 inç ekran boyutlarında OLED iPad Pro modelleri de piyasada yer alacak.

Pro ve Air versiyonlarda farklı teknolojiler kullanılacak

Yayınlanan yeni raporda özellikle Pro ve Air Versiyonları arasında OLED panel farklılığın olacağı belirtildi. Yayınlanan yeni rapora göre iPad Air modellerinde daha sert bir panel kullanılacak. Pro modellerde ise daha esnek bir OLED ekran tercih edilecek. Mevcut teknolojiler daha önce iPhone modellerinde kullanılmaya başlanmış ve 2017 yılından beri de alışkanlık haline gelmişti. Bu bakımdan benzer bir stratejinin iPad modellerinde de uygulanacak olması, oldukça uygun görülüyor.

Farklı iddialar gündemde!

Ming-Chi Kuo iddialarının yanı sıra gündemde farklı bilgiler de yer almaya başladı. İddialara göre iPad Pro tasarımında arka kasa malzemesinde değişikliğe gidilecek. Bu alanda alüminyum yerine cam bir panel kullanacak olan Apple, bu sayede kullanıcıların kablosuz şarj teknolojisini de kullanmasına imkan tanıyacak.

Yeni iPad modelleri ile gündeme gelen iddialar kullanıcılarda oldukça heyecan yaratmış durumda. Bu bakımdan 2022 yılında piyasaya sunulacak olan yenilikler ve modellerin beklentileri karşılaması, iPad satışlarının ciddi oranda artmasını sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap