Nokia Nostaljik Modeli 2720 V Flip’i Duyurdu

Akıllı telefon sektöründe katlanabilir modellere yönelik ciddi bir eğilim bulunurken, Nokia bu duruma farklı bir yaklaşım sergiledi. Nokia 2720 Flip modeli tasarımı ile oldukça dikkat çekti.

HMD Global, Amerika Birleşik Devletleri'ne yönelik yeni bir kampanya başlattı. Kampanya dahilinde yeni bir model piyasaya sunulurken, Nokia 2720 V Flip olarak adlandırılan model katlanabilir yapısıyla oldukça dikkat çekti.

Yeni nesil katlanabilir modellerden çok farklı!

Yeni katlanabilir model, son dönemlerin trendi olan katlanabilir akıllı telefon tasarımına sahip değil.  Nokia'nın en popüler olduğu yıllarda, çok sevilen katlanabilir modelinin yeni yorumlanması olan Nokia 2720 V Flip, fiziksel tuş takımına sahip ve küçük bir ekran üzerinden kullanım sunuyor. ABD için özel olarak geliştirilen modelin uluslararası versiyonunun da piyasaya sunulacağını duyuran Nokia, nostalji yaşamak isteyenlere hitap ediyor.

Uygulama desteği de mevcut!

2720 V Flip için en dikkat çeken detay Kai OS ile desteklenmesi oldu. Özel bir uygulama kataloğuna sahip olan işletim sistemi; Google Asistan, Google Haritalar, mesajlaşma ve sosyal uygulamalar gibi pek çok farklı akıllı telefon özelliğini ve uygulamasını yeni modelde kullanılmasına imkan tanıyor.

Nokia 2720 V Flip global versiyonu nasıl olacak?

1500 Mah kapasiteli batarya, 4 GB depolama alanı, 512 MB RAM ve Snapdragon 205 yonga setinin bulunacağı uluslararası versiyon, ana versiyondan farksız olmayacak. ABD için geliştirilen ana model, Verizon ile yapılan anlaşmalar kapsamında LTE ağı üzerinden HD aramaları da destekleyecek. 

Mevcut özelliklerin yanı sıra telefon 2.8 inçlik dahili ekran, telefonun dış bölümünde 1.32 inç ikinci ekran, led flaşlı 2 MP ana kamera özelliklerini desteliyor.

Nokia 2720 V Flip kaç para olacak?

Telefon, 79 dolar üzerinden satışa sunulacak. Öncelikle ABD pazarında yer alacak telefonun ilerleyen aylarda uluslararası pazarda da satışa çıkacağı belirtildi.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap