Motorola Moto G50 Lansman Öncesi TENAA'da

Motorola, kısa süre içerisinde ilk kez İspanya’da görülen Motorola Moto G50 modeli için tanıtıma hazırlanıyor. Telefon hakkında bugüne kadar pek çok bilgiye erişilmesi mümkün olurken, cihaz son olarak TENAA’da görüldü.

Tanıtım öncesindeki son aşamalardan birisi olan TENAA’da modelin görülmüş olması, cihazın kısa süre içerisinde piyasada olacağını da net olarak gösteriyor.

Motorola Moto G50 özellikleri neler?

İspanya’da Moto G50 yerine daha çok Ibiza olarak adlandırılırken model numarası XT2137 olarak kayıtlara geçti.  Yeni model, 5G yonga seti Qualcomm Snapdragon 480 tarafından desteklenecek. TENAA’daki diğer detaylara göre cihazda yer alacak özellikler şöyle;

  • Batarya: 5,000mAh batarya, 10W şarj desteği
  • Ekran: 90Hz LCD ekran
  • Telefonun boyutu: 164.95 x 74.93 x 8.95 mm
  • Arka kamera: 48 MP birincil kamera, 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü
  • Ön kamera: çentikli 13MP selfie kamera
  • İşletim sistemi: Android 11
  • RAM ve depolama seçeneği: 4GB RAM ve 128GB depolama alanı  + microSD desteği

TENAA'daki telefon görsellerinde telefonun düz kenarlara ve arka panelde parmak izi sensörüne sahip olduğunu görülüyor. Telefonda üçlü kamera kurulumu dikkat çekerken cihazın siyah ve turkuaz renk seçenekleriyle satışta olması bekleniyor.

Motorola Moto G50 ne zaman piyasaya sunulacak?

Moto G50'nin resmi olarak ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Ancak yaşanan gelişmeler kısa süre içerisinde piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Motorola kısa süre önce Moto G10 ve Moto G30'u piyasaya sürerek önemli bir atılım yaparken şirketin özellikle Moto G serisini güçlendirmesi bekleniyor. Motorola Moto G50 tanıtımı bu anlamda önemli bir kilometre taşı olacak.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap