Material You 3. Taraf Uygulamalara Getiriliyor

Google, Android 12 Material You tasarımına 3. taraf uygulamalara getirecek. Android 12 işletim sistemi ile birlikte tasarımda büyük bir yenilik yapan Google, mevcut tasarım özelliklerini 3. taraf uygulamalarına da getiriyor.

Google, Android işletim sisteminde bugüne kadar en kapsamlı tasarım değişikliklerinden birisini Android 12 işletim sistemi ile gerçekleştirdi. Android 12 Material You olarak adlandırılan yeni tasarım dili, işletim sistemindeki tüm alanlarda kapsamlı bir değişiklik yapılmasını sağladı. Böylece kullanıcılar çok daha iyi bir deneyim elde etme ve tasarım anlamında da iyileştirilmiş bir işletim sistemini kullanma imkanına ulaştı.

Android 12'de yapılan değişikliklerin bunlarla sınırlı kaldığı düşünülse de Google yaptığı yeni bir açıklama ile birlikte geliştirici araçları ile 3. taraf uygulamalarında da Material You desteği verileceğini söyledi. Böylece geliştiriciler tarafından yapılacak yeni çalışmalar, Android 12 işletim sistemi ile gelen tasarımsal yeniliklerin uygulamalara eklenmesini sağlayacak. Geliştiriciler Google tarafından sunulan araçları kullanarak uygulamalarında kolay bir şekilde değişiklik yapabilecek.

Material design 3 İle geliştirme yapılacak

Geliştirici şirketler, Google'ın sunduğu özel araç üzerinden kolay bir şekilde değişikliği yapabileceği gibi Google'ın Material You tasarımlarında de kullandığı renk paletlerini ve tasarım kriterlerine kolayca uyum sağlayabilecek

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap