LG Akıllı Telefon Pazarından Çekildi, Projeler Yarım Kaldı

LG tarafından yapılan son açıklamalarda akıllı telefon pazarından çıkış yapılacağı belirtildi. Yapılan açıklama sonrasında mevcut projeler de yarım kaldı. Tanıtım öncesindeki modeller dahi iptal edildi.

Snapdragon 888’lü LG V70 iddiaları uzun süreden beri gündemde konuşulsa da LG bu konuda farklı bir karara imza attı. Rakiplerine karşı sektörde ciddi bir pay elde edemeyen şirket, yeni bir karar alarak sektörden çıkacağını duyurdu. LG Rollable gibi katlanabilen yeni modeller ve etkinlik de iptal edilirken şirketin yeni bir güçlü amiral gemisi üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı.

Snapdragon 888’li LG V70 gelecekti

Yeni bir sızıntıya göre şirket, Qualcomm Snapdragon 888 yonga seti kullanan bir LG V70 hazırlıyordu. Mukul Sharma tarafından yeni cihaz ile ilgili sızıntı yapılırken LG V70, yapay zeka testlerinin yapıldığı AI-Benchmark web sitesinde listelenmişti. Sızıntıya göre LG V70, 8GB RAM ve Android 11 gibi üstün özelliklere sahip. Üstelik Android 12 konusunda yazılım desteğinin de sağlanacağı öne sürüldü. Kore'den gelen önceki raporlar, LG V70 lansmanının kısa bir süre içerisinde yapılacağını gösteriyordu. Ancak alınan karar ile birlikte LG’nin belki de bugüne kadarki en iddialı modeli piyasaya çıkamadan prototip aşamasında kaldı.

LG’nin mevcut cihazları ve destek hizmetleri ne olacak?

LG tarafından alınan kapatma kararı sonrasında ister istemez tüm LG kullanıcıları için servis ve güncelleme konuları akıllara geldi. LG'nin tüm mobil birimini kapatması bir handikap olsa da servis desteği ve yazılım güncellemelerinde herhangi bir iptalin söz konusu olmadığı belirtildi. Bu bakımdan mevcut LG müşterileri için herhangi bir mağduriyet yaratılmayacak. Kalan stoklar ise mağazalarda ve online olarak satılmaya devam edecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap