Knight Online GB Kasma Taktikleri

Knight Online oyununda eşyalara ulaşmak için para en önemli unsurdur. Birçok oyuncu ise oyunda GB kasmanın yollarını arar. Sizlere bu yazımızda Knight Online’da GB kasma taktiklerini anlatacağız.

Knight Online’da GB kasmak için birçok yol vardır. Bunlar; etkinliklere katılmak, coins elde etmek, eşya yükseltmek için gerekli olan kağıtları (BUS, BES) elde etmek, ticaret yapmak, Monster Stone düşürmek ve şans oyunları oynamak şeklinde sıralanabilir.

Etkinliklere Katılarak GB Kasmak

Knight Online, oyun içi etkinlik bakımından oldukça zengin içeriği ile ön plana çıkıyor. Juraid Mountain, Border War Defence (BDW), Chaos, Under The Castle (UTC), Bifrost, Krowaz, Forgetten Temple (FT) gibi etkinliklere katılıp, ödülleri pazar alanında satarak GB kasabilirsiniz.

Coins Elde Ederek GB Kasmak

Coins elde etmenin birçok yolu vardır. Coins canavarlardan direkt olarak elde edilebileceği gibi çöp eşya diye tabir edilen, NPC’ye yüksek fiyatlı satışı ile dikkat çeken eşyaları elde ederek de kasılabilir. 

Eslant haritasında Half Troll Berserker, Half Troll Captain, Death Wizard gibi yaratıkları öldürerek çöp eşyaları elde edebilirsiniz. Raven Harpy, Harpy ve Gargoyle yaratıklarından Mirage Dagger düşürüp pazarda satabilirsiniz. 

Ronark Land ya da Delos haritasında Hob Goblin öldürerek doğrudan coins ve Blessed Upgrade Scroll elde edebilirsiniz.

Eşya Yükseltme Kağıtlarını Elde Ederek GB Kasmak

Oyunda herkesin mutlaka ihtiyaç duyacağı Upgrade Scroll sınıfındaki eşyalar değerli ve talebi yüksek olduğu için oldukça iyi derecede para kazandırıyor. Ronark Land haritasında Apostle of Piercing Cold (AOC), Hob Goblin gibi yaratıklardan BUS ve BES elde edilebilir.

Eslant haritasında AOC ya da Giant Golem yaratıklarından BUS elde edilebilir. Ancak son güncellemelerde bu Eslant bölgesindeki yaratıkların drop oranları oldukça düştü.

Ardream haritasında ise Troll, Deruvish, Apostle, Haunga, Megantereon yaratıkları Upgrade Scroll elde etmek için doğru seçim olacaktır.

Ticaret Yaparak GB Kasmak

Knight Online’da yalnızca sabrederek iyi para kazanmak isteyenlerin tercih edeceği en doğru seçim ticaret yapmak olacaktır. Moradon haritasında birçok oyuncu eşyalarını satmak için bekler ancak bazı oyuncular vakitlerini pazar alanında geçirmek istemez ya da paraya ihtiyaçları vardır. Pazar alanında piyasanın detaylı analizini yaptıktan sonra oyuncuların eşyalarını alıp satarak iyi para kazanılabilir.

Monster Stone İle GB Kasmak

Oyuna yeni başlayan oyuncuların genellikle tercih ettiği ''Old'' takıların yanında yüksek tecrübe puanı elde ettikleri Monster Stone haritası GB kasmak için iyi bir yöntem.

Lüferson Castle ya da El Morad Castle haritalarında Uruk Hai, Uruk Blade, Uruk Tron yaratıklarının kutularından Monster Stone eşyası çıkıyor.

Ronark Land haritasında ise Stone Golem, Ancient ve Treant yaratıkları Monster Stone elde etmek için doğru tercihler olarak ön plana çıkıyor.

Şans Oyunlarını Deneyerek GB Kasmak

Oyunda elde edilen etkinlik ödüllerini kırdırıp ya da craft penceresinde bulunan özel eşyaların materyallerini birleştirerek para kazanılabilir. Yöntemin isminden de anlaşılacağı üzere şansına güvenen oyuncular vakit ve çok para harcamadan büyük paralar kazanabilirler.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap