iPhone Pro 13 Ultra Geniş Otomatik Odaklama Özelliğiyle Gelecek

iPhone Pro 13 modeli için yapılan son açıklamalarda, ultra geniş otomatik odaklama özelliğinin kullanılacağı belirtildi. Yeni cihazda kamera performansı daha da yükseltilecek.

Apple iPhone 13 serisi için çalışmalarını sürdürüyor. Beklenildiği gibi Sonbahar döneminde piyasaya sunulacak yeni iPhone 13 serisi için gelen son bilgiler, kamera özelliklerinde daha üstün bir performansın sunulacağını gösterdi. Özellikle iPhone 12 serisi ile birlikte ProRAW ve LiDAR sensör desteği alan iPhone modelleri, iPhone 13 ile birlikte bu deneyimi daha da arttıracak. 

Yeni modellerde hangi özellikler yer alacak?

Gündemde yer alan iddialara göre iPhone 13 modelleri ile birlikte ultra geniş açılı sensörler kullanılacak ve otomatik odaklama özelliği tanıtılacak. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Apple mevcut özellikler üzerinde uzun zamandan beri çalışmalarını sürdürüyor. Bu bakımdan iPhone 13 ile birlikte adeta devrim olarak değerlendirilebilecek mevcut yenilik, bir sonraki yıl Pro olmayan modellerde de kullanılacak. Ancak 2021 yılında kameralardaki mevcut yenilikler sadece Pro modellerde yer alacak. 

Geniş açılı lens ve telefoto lens kullanacak Pro modelleri, mevcut ekrandaki tek bir nesneye odaklanacak. Böylece kamera açısı değiştirilse de mevcut nesne kare içerisinde kaldığı süre boyunca otomatik bir şekilde nesneye odaklanma devam edilecek ve en net fotoğraflarının çekilmesine imkan tanınacak. Özellikle manzara fotoğrafı gibi çok geniş açının gereksinim olduğu karelerde, otomatik odaklanma ve geniş açı desteği iPhone 13 modelleri ile birlikte çok daha etkileyici fotoğrafların çekilmesine imkan tanıyacak.  Kamera için ultra geniş modda düşük ışığın bulunduğu sahnelerde de yine iyileştirmelerin yapılacağı ve daha net görüntülerin elde edileceği öne sürülüyor. 

Daha büyük pil desteği, 120Hz yenileme hızı ile birlikte piyasaya sunulacak iPhone modelleri, bugüne kadarki en iyi kamera deneyimini sunmaya hazırlanıyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap