iPhone 13 Katlanabilir Mi Olacak?

Teknolojinin devi Apple’dan yeni bir bomba haber gündeme düştü. Daha önce de gündeme gelen ‘katlanabilir iPhone’ için bu kez yere sağlam basan iddialar ortaya çıktı. 

Zaman zaman gündeme gelen ve ardından yalanlanan katlanabilen iPhone için somut adımların atıldığı ortaya çıktı. Apple’ın 2021’in Ekim ayında piyasaya süreceği iPhone 13’ler için katlanabilir ekran teknolojisinin denendiği öne sürülüyor. 

Samsung’dan örnekler alındı!

Apple’ın, katlanabilen telefonun öncüsü olan Samsung’dan ekran ve katlanır panel örnekleri aldığı iddia edildi. Alınan panellerle yeni bir prototip ortaya çıktığı ve bu prototiplerin Foxconn’a gönderildiği de söylenen bilgiler arasında. 

İddialar kuvvetlenerek artıyor!

Apple’ın katlanan telefon girişimi hakkında iddialar, somut örneklerle birleştirince daha da netlik kazanıyor. Çıkmayan iPhone’lar hakkında sızıntılar yapmasıyla ünlü olan John Prosser, ‘Apple bir menteşe aracılığıyla iki iPhone’u bir araya getirdi’ diyor. 

Apple patent de aldı

Katlanabilir telefon sektöründe daha önce yapılmamış bir teknoloji ve tasarımla ortaya çıkacağı ön görülen Apple’ın, bu teknoloji için patent aldığı da bilinen bir gerçek. Bu teknolojilerden birisi de çizilen veya hasar gören telefon camlarının kendini yenileyebilme özelliği olarak ön plana çıkıyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap