iPhone 12'yi Almalı Mısınız?

Zaten daha eski bir model iPhone sahibiyseniz, muhtemelen iPhone 12'ye yükseltme zamanının gelip gelmediğini merak ediyorsunuz. Yalnızca yeni bir iPhone zamanı olup olmadığına değil, en iyi iPhone seçeneğini size sunmak için birazcık çaba göstereceğiz.

2020 iPhone için büyük bir yıl oldu. iPhone 12 ailesi şirketin ilk 5G telefon serisi olma özelliğini taşıyor. Bu kadar büyük bir değişiklik olduğundan büyük olasılıkla yeni sürüme geçmenin zamanı olup olmadığını kendinize soruyor olabilirsiniz. Aradığınız cevabı aşağıda bulabileceğinizi umuyoruz.

iPhone SE: Yükseltmeyin

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen iPhone SE, mükemmel yeteneklere sahip bir akıllı telefon konumunda. Şu anda Apple'ın en uygun fiyatlı teklifi olduğunu unutmamak gerek. Bir tanesine sahipseniz bir üst sürüme veya iPhone 12 ailesine geçiş yapmanıza gerek yoktur.

Ancak hiçbir şekilde bekleme taraftarı değilseniz alternatifiniz hazır. 5G bağlantısı ve OLED ekranıyla mutlaka iPhone 12 Mini isimli modeli düşünmeniz gerek. Tekrar söylemek gerekirse, iPhone SE sahibiyseniz yükseltme yapmanıza gerek yok. Çünkü telefon şu an fazlasıyla yeterli.

iPhone 11: Yükseltmeyin


Geçen yıl bir iPhone satın aldıysanız ve bu telefon iPhone 11 veya iPhone 11 Pro ise yükseltme yapmanız için herhangi bir sebebe sahip değilsiniz. Her iki telefonda hızlı A13 Bionic yonga setine, sağlam pil ömrüne ve mükemmel kameralara sahiptir.

Bu nedenle iPhone 12 sizin için sağlam bir yükseltme seçeneği değildir. Ancak fotoğraf konusunda çok meraklı olmanız durumunda elbette yükseltme yapmayı düşünebilirsiniz. Bu durumda seçmeniz gereken telefon iPhone 12 Pro Max'ten başkası değildir.

iPhone XS: Yükseltmeyin


Bir iPhone XS veya iPhone XR sahibi olmanız durumunda yeni sürüme geçmek için acele etmeyin. Elbette, iPhone 12'nin 5G teknolojisi ve bir dizi yeni özellikleri cezbedicidir. Ancak 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan bu telefonlar ihtiyaç duyduğunuz her şeyi yapmanıza imkan tanıyacaklardır.

Yükseltmeye karar vermeniz durumunda iPhone 12 ailesi büyük bir sıçrayış olacaktır. Bu durumda tercih etmeniz gereken telefon ise iPhone 12 olmalıdır. iPhone XS veya iPhone XR model telefonlardan iPhone 12'ye geçiş kamera kalitesinde de önemli bir artışı beraberinde getirecektir.

iPhone X: Yükseltilebilir


Apple'ın iPhone X telefonu çıktığı zamanlarda devrim niteliğindeydi ama artık öyle değil. Şu anda kendini güncel hissettirse bile artık yükseltilmesi gereken bir telefon gibi duruyor. Elbette bir yıl daha bekleyebilir ve daha farklı yükseltme seçeneklerini hesaba katmayı düşünebilirsiniz.

iPhone X artık size yeterli gelmiyorsa iPhone 12 veya iPhone 12 Mini'ye geçişi tercih etmelisiniz. Her iki telefonda da çok daha hızlı işlemciler var. Ancak tam bir fotoğraf delisi olmanız durumunda kesenin ağzını biraz daha açıp iPhone 12 Pro'ya geçişi göz önünde bulundurabilirsiniz.

iPhone 8: Yükseltilebilir


iPhone 8, Apple'ın TouchID taşıyan son modeliydi ve nispeten küçük bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda iOS 14 güncellemesi almış olsa bile iOS 15 güncellemesini alamama şansı var. Gelecekteki yazılım güncellemelerine ek olarak daha farklı durumlar da var.

iPhone 8'in A11 Bionic işlemcisi bu yıllarda artık biraz zorlanıyor. Kamera da bazı çekim durumlarında yaşlandığını göstermeye başlıyor. iPhone 8'den bir yükseltme planlıyorsanız ve bunu yapmakta kararlıysanız iPhone 12 Mini önemli bir geçiş adımı olacaktır.

iPhone 7: Yükseltin


2016 yılında veya daha öncesinde çıkarılmış bir iPhone sahibiyseniz artık yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Kullandığınız iPhone modeliyle birkaç yılı geride bırakmayı başardınız. Muhtemelen telefon yaşını göstermeye başlamış durumdadır.

iPhone 12 Mini veya iPhone 12, eski telefonunuzdan geçiş için en ideal telefonlar durumunda. Gerçekten farklı bir deneyim yaşayacağınızı söyleyebiliriz. iPhone 12 ailesi size bambaşka bir dünya vaat edecek. iPhone 7 veya daha eski bir telefona sahipseniz geçmeyi düşünmelisiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap