Huawei Watch FIT Mini Türkiye'de Satışa Sunuldu

Global anlamda 2021 yılının Eylül ayında satışa sunulan Huawei Watch FIT Mini, Türkiye'de satışa sunuldu. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan akıllı saat özellikleriyle de dikkat çekici diyebiliriz. Huawei Watch FIT Mini adından anlaşılabileceği gibi daha önce piyasaya sürülmüş olan bir modelin küçük versiyonudur.

Huawei geçen yıl piyasaya sürdüğü ve genel olarak diğer akıllı saatlerden biraz daha uzun olan Huawei Watch FIT'i yeniledi. Aslında pek çok kişi tarafından Watch FIT 2'nin duyurulması beklenirken Watch FIT Mini piyasaya sürüldü. Bu yeni akıllı saatin en önemli özelliği ise önceki modelden daha küçük olması diyebiliriz.

Huawei Watch FIT Mini: Küçük ve Şık Akıllı Saat

Huawei Watch FIT Mini 51,5 x 25,9 x 11 mm ölçülerine sahiptir. Bu ölçüler akıllı saatin 26 mm olduğunu ortaya koyar. 20 gram ağırlığında olan akıllı saatin ön ekranı cam, arka kısmı plastik ve çerçevesi alüminyumdur. Buna ek olarak saat 50 metre derinliğe eşdeğer basınçlara (5 ATM) dayanıklıdır.

Huawei Watch FIT Mini'nin ekranı AMOLED türündedir. 1,47 inç olan ekranın çözünürlüğü 368 x 194 pikseldir ve yaklaşık 282 piksel hassasiyeti (ppi) yoğunluğuna sahiptir. Akıllı saat Huawei Lite OS ile çalışır. Depolama çözümü eMMC olduğundan harici bir şekilde depolama alanını yükseltmek mümkün değildir.

Huawei Watch FIT Mini bağlantılar açısından sadece Bluetooth 5.0 ve LE desteğine sahiptir. Akıllı saatin ivmeölçer, jiroskop, kalp atışı hızı ve SpO2 gibi sensörleri bulunur. Bataryası ise 180 mAh değerinde Li-Ion özelliklidir. Cihazın hızlı şarj desteği vardır ve 5 dakikada 2 günlük kullanım (üreticinin iddiası) sunar.

Huawei Watch FIT Mini altın rengi bir gövdeye sahiptir. Kordon renkleri ise beyaz ve kahverengi şeklindedir. Kordon malzemesi deridir ve bu kordonlar isteğe bağlı olarak değiştirilebilir. Huawei'nin bu akıllı saati Türkiye'de 1.200 TL'den satışa sunulmuştur.

Huawei Watch FIT Mini Özellikleri ve Fiyatı

Huawei Watch FIT Mini özelliklerini ve fiyatını tek bir noktadan öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz. Tabloda yer alan bilgilerin önemli özelliklerle sınırlı olduğunu unutmamalısınız. Detaylı özellikler için bir önceki başlığı inceleyebilirsiniz.

Huawei Watch FIT Mini Özellikleri ve Fiyatı
Ekran 1,47 inç
368 x 194
AMOLED
Depolama eMMC
İşletim Sistemi (OS) Huawei Lite OS
Sensörler İvmeölçer
Jiroskop
Kalp Atış Hızı
SpO2
Batarya 180 mAh Li-Ion
Ağırlık 20 gram
Fiyat 1.200 TL

Huawei Watch FIT Mini bunlar dışında kadın sağlığı hizmetleri, 300'den fazla saat kadranı, stres monitörü, 90'dan fazla etkinlik modu ve kişisel asistan gibi ekstra özelliklere sahiptir. Teknik anlamda Android ve iOS cihazlarla uyumludur. Bu sayede söz konusu işletim sistemine sahip akıllı telefonlarla eşleştirme yapabilirsiniz.

Huawei Watch FIT Mini ve Diğer Akıllı Saatler

Huawei Watch FIT Mini standart özellikleri daha ince ve daha kullanılabilir olan bir yapıda sunmayı başarmıştır. Bu akıllı saatin piyasaya yer alan diğer akıllı saatlere göre öne çıkan bazı özellikleri vardır. Bu özelliklere göz atarak diğer akıllı saatlere göre (ortalama veriler) ne gibi kazanımlar elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

  • Bataryası normal kullanımda 14 gün yeterlidir. Diğer akıllı saatlerin ortalaması ise 8 gün şeklindedir.
  • Diğer akıllı saatlerin ekran boyutu ortalaması 1,39 inç şeklindeyken, bu akıllı saatin ekran boyutu ise 1,47 inç şeklindedir.
  • Kasa kalınlığı 11,04 mm olduğundan diğer akıllı saatlere göre (ortalama 11,81 mm) daha incedir.
  • Su basıncı dayanıklılığı 50 metreye kadar işlev gösterir ve bu diğer akıllı saatlerin ortalamasından yüksektir.
  • Akıllı saatin ağırlığı 20 gramdır ve diğer akıllı saatlere göre (ortalama 47 gram) daha hafiftir.
  • Yüksekliği 25,91 mm olduğundan yükseklik diğer akıllı saatlere göre (ortalama 44,33 mm) daha düşüktür.

Huawei Watch FIT Mini akıllı saatinin diğer akıllı saatlere göre öne çıkan yönleri bu şekildedir. Aradığınız özellikler bir şekilde bunlarla bağlantılı ise onu tercih edebilirsiniz. Örneğin, tek şarjda 14 gün kullanım sunabilmesi aradığınız türden bir özellik ise Huawei Watch FIT Mini satın alma seçenekleriniz arasında yer almalıdır.

Huawei Watch FIT Mini aslında daha büyük olan versiyonuna göre nispeten daha ilgi çekici özellikler sunar. Kullanacağınız akıllı saatin biraz ince olmasını istiyorsanız bu cihazı değerlendirebilirsiniz. 1.200 TL'den satışa sunulan akıllı saatin zaman içerisinde fiyatının değişebileceğini unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap