HarmonyOS 2, 25 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Google ve ABD ile yaşadığı sorunlar nedeniyle kendi işletim sistemini geliştirmek zorunda kalan Huawei, HarmonyOS 2 adını verdiği yeni versiyonla 25 milyon kullanıcıya ulaştı.

HarmonyOS 2 adı ile duyurulan yeni işletim sistemi, kullanıcılar tarafından kısa sürede benimsendi. Yeni iletim sistemi için yayınlanan son raporlarda, yaklaşık 1.5 aylık süre içerisinde 25 milyon kullanıcıya ulaşıldığı belirtildi.

HarmonyOS 2 güncellemesi süreci hızlandırdı

Temmuz ayı itibariyle başlatılan HarmonyOS 2 güncellemesinde cihaz desteği oldukça geniş tutulmuştu. Amiral gemilerin dışında orta segment modellere de güncelleme gönderen Huawei, böylece yeni işletim sistemine geçişleri hızlandırdı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda Huawei Mate 9 gibi 5 yılı aşkın süredir kullanımda olan cihazlarda dahi HarmonyOS 2’nin kullanılacağı belirtildi. 2021 yılı itibariyle kendi işletim sistemi üzerinden önemli bir süreç başlatan Huawei, HarmonyOS 2 ile elde ettiği 25 milyon kullanıcıyla önemli bir güç kazandı. Kullanıcıların mevcut sistemi benimsediği net bir şekilde görülürken, Huawei’ye göre mevcut rakamlar daha da artacak.

Asıl plan 2022’de

Huawei tarafından yapılan değerlendirmede HarmonyOS 2 için 2022’nin daha kritik olacağı belirtiliyor. Açıklamalara göre 2021’in üçüncü çeyreği itibariyle güncellemeler Huawei Mate Xs, Mate 20 serisi, Nova 6/7/8 serisi ve Huawei MatePad için gelecek. 2021’in dördüncü çeyreğinde ise Huawei Smart Screen V 2021 serisi, Huawei Smart Screen S serisi, Huawei Smart Screen X65, Mate 20 X serisi, P30 serisi, Mate X, Huawei Enjoy 20 serisi, Huawei Maimang 9, Huawei Tablet M6, Huawei Enjoy Tablet 2 için güncelleme sunulacak.

2021 yılında belirtilen cihazlar ile güncellemeyi tamamlayacak olan marka, 2022’nin ilk yarısında ise daha fazla cihaz için destek verecek. Açıklamalara göre Huawei Mate 10 series, P20 serisi, nova5 serisi, Mate9 serisi, P10 serisi, Huawei Smart Screen V serisi, Huawei Tablet M5, Huawei Enjoy tablet HarmonyOS 2 kullanmaya başlayacak.

Kademeli bir şekilde güncelleme programını sürdürecek olan Huawei, sorunsuz bir şekilde planlamaları aktarırsa, mevcut sayıyı daha fazla yükseltebilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap