Apple’ın 7 Dakikalık Videosu: Hangi iPhone 13’ün Kamerası Size Daha Uygun?

Apple’ın 7 dakikalık videosuyla, hangi hangi iPhone 13’ün kamerasının size daha uygun olduğunu keşfetmeye hazır mısınız? Apple, iPhone 13 modellerindeki kamera özelliklerini detaylı bir şekilde anlatan 7 dakikalık bir video yayımladı. 

Sinematik mod dışında bu sunumdan aklınızda kalması gereken en önemli bilgiler şu şekilde:

Apple, oldukça büyük 1/1.9" tipi sensörü geçen yılki 1.7µm pikseliyle doldurdu. iPhone 12 Pro Max, bu yılın iPhone 13 Mini'sine dönüştü diyebiliriz. Bu arada, tüm modellerde sensör boyutunda mütevazı bir artış görülmesinin yanı sıra artık en iyi kamera özelliklerini elde etmek için en büyük telefona yükseltme yapmanız gerekmiyor.

Bu arada, sensör kaydırma sabitleme özelliği de eklendi. Bu sayede, daha büyük sensörler ve sensör sabitleme özelliği daha fazla sahne ışığı yakalamanıza olanak sağladığı için iPhone'un düşük ışık ve yüksek dinamik aralık görüntü kalitesini ikiye katladığı anlamına geliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap