Google Play Store Ücretsiz Uygulama Kampanyaları (Ocak 2022)

Google Play Store, Android kullanıcılarının uygulama yüklemek için birincil kaynağıdır. Bir başka ifadeyle Android'in resmi uygulama mağazasıdır. Bazen toplam değeri 1000 TL'ye kadar ulaşabilen ücretsiz oyun ve ücretsiz uygulama kampanyaları olur. Bu nedenle Google Play Store kampanyalarını yakından takip etmek gerekir.

Google Play Store ücretsiz oyun ve ücretsiz uygulama kampanyaları genelde geliştiricilerin inisiyatifindedir. Geliştiriciler çalışmalarına dikkat çekebilmek için bu yola başvururlar. Ücretsiz olarak sunulan bir uygulamayı hesabınıza yüklediğiniz zaman uygulama aktif kaldığı sürece onu ömür boyu tekrardan indirebilirsiniz.

21,89 Dolar Değerindeki 11 Uygulama Ücretsiz

Android kullanıcısı olmanız durumunda Google Play Store kampanyalarını kaçırmamanız gerekir. Bir uygulamaya veya oyun ücretsiz hale geldiğinde onu hemen hesabınıza eklemelisiniz. Toplam değeri 21,89 dolar olan aşağıdaki 11 uygulamaya kısa süreliğine ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

data defense google play store

Data Defense

Data Defense normal fiyatı 4,99 dolar olan bir strateji oyunudur. Minimalist yapısı olan oyunda kule savunması gerçekleştirmeniz gerekir. Bunun için envanterinizde yer alan belirli savunma mekanizmalarını kullanmalısınız. Bu savunma mekanizmaları sisteminizi bir dizi hata ve virüs saldırısından korumanıza yardımcı olacaktır.

Siber uzayda geçen oyunda sisteminizi savunabilmek için hızlı bir biçimde karar vermeniz gerekir. Stratejik konumlara yerleştireceğiniz savunma programlarını kullanarak sistemi koruma altına alabilirsiniz. Amacınız genel olarak savunmayı en hızlı sürede gerçekleştirmeye yönelik olmalıdır.

Uygulamayı Yükle: Data Defense

the lost ship google play store

The Lost Ship

The Lost Ship normal fiyatı 3,99 dolar olan bir macera oyunudur. Yıllar yıllar önce bir adaya sürüklenmiş olan kayıp korsan gemisinin sırlarını keşfedebilmek için çaba gösterirsiniz. Oyunda hedefiniz define avına çıkmaktır ve bunu yapabilmek için öğelere tıklayarak ilerlemeniz gerekir.

Rivayete göre kayıp korsan gemisinin muazzam büyüklükte bir hazinesi vardır. Bu hazineyi keşfedebilmek için çeşitli bulmacalarla uğraşmak zorundasınız. Geminin çok farklı yapısı olduğundan azami dikkatle hareket etmelisiniz. Zaman zaman zorlaşan bulmacalar karşısında odaklanma becerinizi test edebilirsiniz.

Uygulamayı Yükle: The Lost Ship

alice beyond wonderland google play store

Alice Beyond Wonderland

Alice Beyond Wonderland normal fiyatı 1,99 dolar olan bir macera oyunudur. Wonderland olarak adlandırılan büyüleyici dünyanın gizemlerini keşfetmek için çaba göstermelisiniz. Kötülükleriyle ünlü kraliçenin arkadaşlarınızı sürgün ettiği yeri bulmalısınız. Bunu ise topladığınız ipuçlarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıp arkadaşlarınızı bulduktan sonra onların eve dönebilmelerini sağlamak yine sizin elinizdedir. Bulmacaları çözerek onlara eşlik etmelisiniz. Arkadaşlarınızın kaderi sizin elinizdedir. Kraliçenin hedeflerine taş koyup onun başarısız olmasını sağlamalısınız. Bunun için bulmaca çözme becerilerinize ihtiyacınız vardır.

Uygulamayı Yükle: Alice Beyond Wonderland

cytus 2 google play store

Cytus II

Cytus II normal fiyatı 1,99 dolar olan bir müzik oyunudur. Oyunu müziğin ritmine uygun olarak oynarsınız. İnsanların internetin gelişimini ve internet bağlantılarını yeniden tanımladığı bir dönemde yaşarsınız. Böylesi bir dönemde ortaya çıkmış esrarengiz ama efsanevi bir DJ vardır.

İnsanlar bu müzisyenin tarzına hastadırlar. Müziği karşı konulamaz bir güç olarak kullanır. Söylenenlere göre bu esrarengiz DJ, her notayla insanların ruhlarının derinliklerine ulaşmayı başarır. Günün birinde büyük bir konser vermeye karar verir. Tozu dumana katmak ve insanları eğlendirmek için ritme eşlik etmelisiniz.

Uygulamayı Yükle: Cytus II

oil rush 3d naval strategy google play store

Oil Rush: 3D Naval Strategy

Oil Rush: 3D Naval Strategy normal fiyatı 1,99 dolar olan bir strateji oyunudur. Oyun, nükleer savaşın buzulları erittiği bir dünyada geçer. Küresel ölçekte etkiye sahip çeşitli kararlar vermeniz gerekir. Oyunda her zaman bir adım ötesini düşünerek hareket etmeniz gerekir. Bu nedenle çeşitli planlara ihtiyacınız vardır.

Amacınız dünyada kalan son petrol kaynaklarına hükmedebilmektir. Bunun için diğer devletlerin ordularıyla savaşmanız gerekecektir. Askeri teknolojinin üst düzeye ulaştığı bir boyutta bitmek bilmeyen savaşta galip gelebilmek için çaba göstereceksiniz. Bu nedenle için verdiğiniz her karar çok önemlidir.

Uygulamayı Yükle: Oil Rush: 3D Naval Strategy

word connect pro google play store

Word Connect PRO

Word Connect PRO normal fiyatı 1,99 dolar olan bir kelime oyunudur. Oyun bir kelime arama oyunudur ama doğrudan İngilizce kelimelere odaklanır. Yeni kelimeler öğrenmek ve kelime haznenizi geliştirmek istiyorsanız size en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Oyunda ilerlemenizi kaydedip daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Oyunda 240 saniye içerisinde en iyi skoru elde etme, sadece 25 hamlede en iyi skoru elde etme, 4 harften daha fazla harf içeren kelimeleri bulma, 25 kelimeyi bulma ve bulunan her kelime başına 5 ilave saniye kazanma gibi çeşitli seçenekler vardır. Kelimeleri seçebilmek için parmağınızı ekranda kaydırmanız yeterlidir.

Uygulamayı Yükle: Word Connect PRO

a-2481 google play store

A-2481

A-2481 normal fiyatı 0,99 dolar olan bir macera oyunudur. Korku temalı olan oyunun en önemli amacı sizi olabildiğince korkutmaktır. Zihni insan beyninin uzaktan kontrol edilmesiyle dolup taşmış bir gazeteci vardır. Bu gazeteci SSCB döneminde gizli bir askeri sığınaktaki deneyleri ortaya çıkartmak için uğraşır.

Sonunda aradığı ipucunu keşfetmiştir ama daha fazlasına ihtiyacı vardır. Askeri sığınağın koridorları karanlık ve oldukça kasvetlidir. Terk edilmiş ve son derece ürkütücü olan odalarda gezinmek bile korkmak için yeterlidir. Sığınakta sizi bekleyen sürprizlerle tanışmadan önce en kısa süreden oradan uzaklaşmak isteyeceksiniz.

Uygulamayı Yükle: A-2481

college days winter break google play store

College Days - Winter Break

College Days - Winter Break normal fiyatı 0,99 dolar olan bir rol yapma oyunudur. Oldukça saygın bir okulda öğrencisiniz. Okulda ilk döneminizi bitirip yarı yıl tatiline çıkmış durumdasınız. Tatilde yeni arkadaşlıklar ve yeni düşmanlıklar edinebileceksiniz. Elbette çeşitli partilere katılıp aradığınız aşkı dahi bulabileceksiniz.

Oyunda yaptığınız her seçim hikayenin gidişatını etkileyecektir. Bu nedenle karşınıza çıkan her seçenekte biraz kafa yormaya çalışabilirsiniz. Ayrıca vakit geçirdiğiniz kayak merkezinin çok önemli bir sırrı vardır. Bu sırrı ortaya çıkarabilmek tamamen senin elindedir. Ama gizem avcılığı düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir.

Uygulamayı Yükle: College - Days Winter Break

dementia book of the dead google play store

Dementia: Book of the Dead

Dementia: Book of the Dead normal fiyatı 0,99 dolar olan bir rol yapma oyunudur. Ortaçağ dönemindeki İngiltere'ye yolculuk edeceksiniz. Şövalyeler, avcılar ve cadılarla dolu olan bu döneme ait çeşitli gizli saklı sırlar vardır. Bir paralı asker olarak göreviniz piskoposun talebini yerine getirmektir.

Oldukça varoş sayılabilecek bir kasabaya doğru gideceksiniz. Burada bir cadıyla karşılaşmayı beklerken kendinizi hayaletler ve iblislerle dolu bir yerde bulacaksınız. Oyun sizi çeşitli gerçeklerle sınayacak. Basit bir görevi yerine getirmek için çaba göstereceğinizi zannederken hayatta kalma mücadelesi vereceksiniz.

Uygulamayı Yükle: Dementia: Book of the Dead

mental hospital 3 google play store

Mental Hospital 3

Mental Hospital 3 normal fiyatı 0,99 dolar olan bir aksiyon oyunudur. Hikayeye oldukça sıradan bir giriş yaparsınız. Özel kuvvetler tarafından bir psikiyatri hastanesine baskın düzenlenecektir. Temelde göreviniz bu baskını videoya kaydetmektir. Oldukça kolay gibi gözükse bile işler sarpa saracak ve daha en başında hata yapacaksınız.

Siz olay yerine gidene kadar özel kuvvetler çoktan baskını düzenlemiştir. Hastaneye adım atar atmaz karşılaşacağınız manzara sebebiyle orada yaşananlar zihninizde derin bir yara açacaktır. Buradan kaçıp kurtulmak veya hastanenin diğer sakinleri gibi burada tutsak olmak artık sizin elinizdedir.

Uygulamayı Yükle: Mental Hospital 3

terra fighter 2 pro google play store

Terra Fighter 2 Pro

Terra Fighter 2 Pro normal fiyatı 0,99 dolar olan bir aksiyon oyunudur. Hedefiniz tehlikeli sokak dövüşçülerine karşı düellolara katılıp kazanan taraf olmaktır. Çeşitli silahları kullanabilir ve tehlikeli düşmanlarla yüzleşebilirsiniz. Bir dövüş sanatında uzman olabilmek için kendinizi eğitmelisiniz.

Hayatta kalacak kişiler sadece cesur olanlardır. Bir savaşçı olarak başladığınız macerada kötülüğün kalbini bulmak ve onun oluşturduğu orduyu yok etmek için çaba göstermelisiniz. Dilerseniz ölümcül düşmanlarla karşılaşıp tüm dövüş becerilerinizi baştan aşağı sınamayı düşünebilirsiniz.

Uygulamayı Yükle: Terra Fighter 2 Pro

Geçmiş Google Play Store Kampanyaları

Geçmişte gerçekleştirilmiş olan Google Play Store ücretsiz oyun ve ücretsiz uygulama kampanyalarının birçoğunu aşağıda bulabilirsiniz. Bu uygulamaların bazılarında kampanyalar devam edebilir. Aşağıda sadece 2022 yılı ve sonrasında Google Play Store ücretsiz kampanyasına dahil edilmiş uygulamalar yer alır.

Google Play Store Ücretsiz Oyun ve Uygulama Kampanyaları
Uygulama Adı Uygulama Türü Uygulama Fiyatı
Star Launcher Prime Uygulama / Kişiselleştirme 1,49$
NABOKI Oyun / Bulmaca 0,99$
Word Gram PRO Oyun / Kelime 1,99$
Prepositions Test PRO Oyun / Eğitici 1,99$
Antonyms PRO Oyun / Eğitici 1,99$
Superheroes Junior Premium Oyun / Aksiyon 0,99$
Dungeon Corporation S Oyun / Rol Yapma 1,49$
Fire Free Fall Pro Oyun / Arcade 2,99$
Timus: Rounded Dark Icon Pack Uygulama / Kişiselleştirme 1,99$
Milky Launcher Pro Uygulama / Kişiselleştirme 1,49$

Tekrar hatırlatmak gerekirse, yukarıda yer alan uygulama ve oyunların kampanyaları normalde sona ermiştir. Fakat bazen geliştiriciler kampanyalarını sürdürmeye devam edebilirler veya biz kampanyanın devam ettiğini gözden kaçırmış olabiliriz. Bu nedenle uygulamayı kontrol ederek ücretsiz olup olmadığına göz atmanızı öneririz.

Google Play Store ücretsiz oyun ve ücretsiz uygulama kampanyaları haftalık olarak güncellenir. Aktif kampanyalarla ilgili detaylar belirtilir ve geçmiş kampanyalar listelenir. Bazı durumlarda ücretsiz olduğunu belirttiğimiz uygulamaların kampanyaları sona erebilir. Ayrıca uygulama fiyatlarını dolar üzerinden hesapladığımız için bölgesel farklılıklar olabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap