Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Play'den Navigation Drawer Menüsü Kaldırılıyor

Google'ın resmi Android mağazası olan Play Store her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir alan olarak ön plana çıkıyor. Google buna karşılık her geçen gün uygulamasını daha kullanıcı dostu hale getirmek için uğraşıyor.

Geçtiğimiz yıl Play Store arayüzünde çok önemli değişiklikler yapan Google, bu sefer ise navigation drawer adını taşıyan menü yapısını uygulamadan kaldırmayı planlıyor. Bunun yerine ise pop-up (açılır pencere) menüsünü getirecek.

Navigation drawer adını taşıyan menü şeklinin mobil uygulamalar ve internet sitelerinin mobil versiyonlarında en çok tercih edilen arayüz çözümlerinden biri olduğunu unutmamak gerek. Artık buna farklı bir bakış açısı getirmek isteyen Google ilk adımını pop-up menü ile atıyor.

Bundan sonra kullanıcılar navigation drawer gezinti ögesinin sunmuş olduğu ayarlar, abonelikler, uygulamalar ve diğer seçeneklere sağ üstte bulunan görsellerine dokunarak ulaşabilecekler. Google'ın aynı zamanda menünün tasarımında da ufak değişiklikler yaptığını hatırlatmak gerek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap