Google Pixel 5'ten İlk Canlı Fotoğraflar

Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı ve internet üzerinden gerçekleştirilecek olan etkinliğin önümüzdeki saatlerde başlayacağı duyuruldu. Etkinliğin en çok merak edilen ürünü ise Jon Prosser'in Twitter'dan paylaştığı Pixel 5 adlı yeni telefon diyebiliriz.

Jon Prosser, Twitter üzerinden Pixel 5'in fotoğraflarını paylaştıktan sonra yeni akıllı telefonun nasıl görüneceği hakkındaki soru işaretleri ortadan kalkmış oldu. Paylaşılan fotoğraflarda yeni akıllı telefonun hatları açıkça belli oluyor.

Pixel 5 ince çerçeveli, arka bölümünde çift kamerası ve parmak izi okuyucusu ile hemen dikkat çekiyor denilebilir. Ekranın ön bölümünde ise sol üst köşede ön kamerası yer alıyor. Tüm bu özellikler modern standartlara uygun bir telefonun bizi beklediğini gösteriyor.

Ayrıca Google önceki Pixel modellerinde ön kamera yardımıyla güvenlik olarak parmak izi okuyucuya değil yüz tanıma sistemini kullanıyordu. Ancak Pixel 5 ürününde parmak izi okuyucuya yer verilmiş durumda. Google, bununla radikal bir yenilik kararı almış gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap