Google, Android 12 Beta 2.1'i Yayınladı

Google yeni açıklaması ile Android 12 Beta güncellemesinin 2.1 sürümünü yayınladığını duyurdu. Duyuruda pek çok farklı değişikliğe yer verildi.

Android 12 işletim sisteminin kararlı sürümünün kullanıma sunulması adına çalışmalarına devam eden Google, yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamasında Android 12 Beta 2.1 sürümünün kullanıcılara sunulduğu ifade edilirken, mevcut güncelleme platformda meydana gelen pek çok hatayı gideren yeniliklere sahip.

Android 12 Beta 2.1'de neler var?

Android 12 Beta 2.1 sürümünde Google tarafından yapılan açıklamalara göre yapılan değişiklikler şöyle;

  • Kullanıcıların son sürümde, kilit ekranındayken pek çok veriye ulaşamıyordu. Kaydırma ve telefonun kilidini açmak için yukarı kaydırma özelliklerinde yaşanan sorunlar yeni sürüm ile birlikte giderildi.
  • Hava durumu ve takvim gibi widget seçeneklerini kullanan kullanıcıların, ana ekran ve kilit ekranında bu verilere ulaşamaması sorunu düzeltildi.
  • Hareketli gezinme özelliğinin kullanılması sırasında bazı uygulamalarda meydana gelen titreşim ya da hatalı animasyonlar için düzeltme yapıldı.
  • Mikrofon ve kamera izin göstergelerin takılı kalması ve kaybolmasına yönelik yeni bir iyileştirme yapıldı. Mevcut sorun ancak telefon yeniden başlatıldığında düzelirken, artık kullanıcıların cihazlarını yeniden başlatması gerekmeyecek.
  • Android Sanal Aygıt kaynaklı internet bağlantısında yaşana problem giderildi. Sorunun düzeltilmesi ile birlikte internet erişimi de sorunsuz hale geldi.
  • Beta güncellemesini alan ancak cihazını sıfırlamak isteyen kullanıcıların bu işlemleri yaparken cihazın takılı kalması, kullanıcıları çözümsüz bırakıyordu. Mevcut sorun giderildi.

Android 12 heyecan yaratmıştı!

Google tarafından Android 12 için yapılan ilk paylaşımlar ile birlikte başlatılan test sürecinde yeni özelliklerin yer alması, Android kullanıcılarında büyük bir mutluluk yaratmıştı. Material You adıyla geliştirilen yeni tasarım ve Privacy Dashboard olarak adlandırılan gizlilik güncellemesi kullanıcıların daha verimli ve güvenli bir Android işletim sistemini kullanabileceğini ilk bakışta göstermişti. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap