Galaxy Z Fold 3, 4.275 mAh Pil ve 3C Sertifikaya Sahip Olacak

Samsung'un yeni tanıtacağı Galaxy Z Fold 3 için bilgiler gelmeye devam ediyor. Son haberlerde 3C sertifikasına sahip olacak yeni model, 4275 mAh pil kapasitesi sunacak.

Galaxy Z Fold 3 ile ilgili son veriler, Çin’den geldi. Sertifika çalışmalarının yapıldığı Galaxy Z Fold 3 için test verilerine göre çift pil sistemi bulunacak. 3C sertifikasını alan cihazda, toplamda 4275 mAh pil kapasitesi sunulacak. Yeni modelinde yeni bir pil sistemini kullanmayı tercih eden Samsung, iki ayrı pil hücresinden (2.215 mAh + 2.060 mAh) oluşan pili kullanacak.

Çift hücreli sistemin kullanılmasının en önemli nedeni ise pillerin ağırlığının katlanabilir telefonun her iki yarısına da eşit olarak dağıtabilmek. Bu sayede menteşe sistemlerinde sorun yaşamak istemeyen Samsung, mevcut sorunu çift pil ile aşabilir. Bir önceki modeldeki 4500 mAh kapasiteye sahip bir pil kullanan Samsung, yeni modelde bu kapasiteyi 4275 mAh’a çekiyor.

Galaxy Z Fold 3 özellikleri neler olacak?

Samsung Galaxy Z Fold3 su ve toza dayanıklılığı olacak. SM-F916 model numarasıyla testleri yapılan cihaz için pek çok özellik şimdiden öğrenilirken cihaz için Temmuz ayında lansman yapılması planlanıyor. Yeni tanıtımda 2 farklı modelin tanıtılacağı öne sürülüyor. İddialar gerçekleşirse Temmuz ayında Samsung hem Samsung Galaxy Z Fold 3’ü hem de Galaxy Z Flip 2’yi (veya Z Flip 3) tanıtacak.

Galaxy Z Fold 3 ile ilgili diğer iddialarda dikkat çeken bir diğer detay ise S Pen desteği. Kalem için ek bir yuvaya sahip olmayacak yeni model, kalem desteği ile kullanımda pratiklik sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap