Galaxy S22 Avrupa’da Exynos İle Satışa Çıkacak!

Samsung'un bir sonraki modeli olacak Galaxy S22 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre şirket Avrupa'da Exynos işlemciyi tercih edecek.

Samsung'un yeni amiral gemisi için bugüne kadar pek çok farklı iddia paylaşılırken Güney Kore'den gelen son raporlarda, telefonlarda yer alacak işlemciler ile ilgili farklı detaylara yer verildi. Samsung bugüne kadar modellerinde farklı işlemcilere yer vererek modellerin satılacağı pazarlara göre farklı seçimler yapmıştı. Edinilen son bilgide ise özellikle Avrupa pazarındaki yer alacak versiyonlarda hangi işlemcinin yer alacağı belli oldu. Şirket Avrupa'da piyasaya sunacağı yeni modelleri Exynos işlemciler ile destekleyecek.

Galaxy S22’ye Exynos 2200 desteği gelecek

Şirket geliştirdiği işlemcilerde en son model olarak Exynos 2200’i üretti. Bu bakımdan Avrupa'da satışa çıkacak olan yeni amiral gemilerinde 2200 serisi işlemciler kullanacak. Bugüne kadar özellikle ABD ve Çin bölgelerinde Qualcomm işlemciyi tercih eden Samsung'un yeni amiral gemilerinde de benzer bir hamle planladığı belirtildi. Bu bakımdan Avrupa'da farklı işlemciler ile desteklenecek olsa da önceki yıllarda olduğu gibi Amerika'da ve Çin'de Qualcomm ile ortak bir çalışma gerçekleştirecek. 

Ancak raporda yer verilen bazı detaylarda özellikle mevcut işlemci planlamalarının Samsung içerisinde farklı sorunlara yol açtığı belirtildi. Yöneticilerin farklı pazarlarda ortaya çıkan mevcut durumu değiştirmek istediği, tüm pazarlarda aynı işlemci ile piyasaya çıkılmasının çok daha uygun olacağını öne sürdüğü belirtildi. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap