Galaxy Fold 3, S Pen Pro'yu Destekleyecek

Galaxy Fold 3 için sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni iddialara göre katlanabilir model S Pen Pro desteği sunacak. 

Samsung'un 3. nesil katlanabilir modeli olacak Galaxy Fold 3 için oldukça hareketli bir dönem yaşanıyor. Yeni akıllı telefon hakkında pek çok farklı ve güvenilir kaynaktan yeni veriler paylaşılırken model için son iddialar S Pen Pro desteğinin sunulacağı yönünde oldu. Aynı zamanda resmi prosedürlerin büyük oranda tamamlandığı görülen telefonun kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. 

Galaxy Fold 3 tanıtımına çok yakın

Galaxy Fold 3 için bugüne kadar 2 FCC başvurusu yapılmıştı. İlk 2 başvuru ile birlikte hem Z Flip 3 hem de Z Fold 3 net bir şekilde açığa çıkarken, üçüncü rapor da paylaşıldı.3. raporda ise Galaxy Fold 3 modelinin kalem desteği alacağı netlik kazanmış oldu. Model numarası SM-F926U olan FCC dosyaları, S Pen'in doğru çalışması için gereken teknik detayların cihazda yerleşik olduğunu gösterdi. Rapor üzerinden yapılan mevcut incelemeler ile birlikte katlanabilir modelin Samsung'un gelişmiş özelliklere sahip kalemi ile desteklenerek daha iyi bir deneyim sunacağı kesinleşti. 

Raporda kalem desteği sunulacağını belirten bölüm ise şöyle;

Ekran nasıl korunacak?

Katlanabilir model ile gündeme gelen yeni bilgilerin ardından en çok merak edilen detaylardan birisi de ekran özellikleri oldu. Özellikle önceki modellerde yer verilen Gorilla Glass teknolojisi, kalem için yeterli seviyede değil. Bu bakımdan kalem yoğun olarak kullanılacağından dolayı daha korunaklı bir ekranın kullanılması gerekiyor. Bu da katlanabilir modelin ekran açısından da yenilikler içereceğinin ilk sinyallerini veriyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap