Galaxy A52s 5G'e RAM Plus Güncellemesi Geliyor

Samsung'un son dönemlerdeki en popüler modellerinden bir tanesi olan Galaxy A52s 5G modeli için RAM güncellemesi yapılacak.

Samsung, Galaxy A52s 5G için yeni bir güncelleme yayınlanacak. 6 GB RAM’e sahip orta segment model için RAM Plus güncellemesi ile birlikte telefona 4 GB RAM daha eklenecek. Bu özellik teknoloji dünyasında son dönemlerde oldukça popüler durumda. OPPO, Vivo, ASUS ve yakında Xiaomi tarafından da tercih edilmeye başlandı. Bu bakımdan benzer güncellemeleri önümüzdeki dönemlerde daha fazla görmeye başlayabiliriz. 

Depolama Alanından Alan Sistem, RAM’e Veriyor!

Yeni güncellemenin temelinde yer alan sistem ise kullanılmayan depolama alanını RAM için tahsis edilmesi. Böylece RAM gücünü arttıran güncelleme sayesinde telefondaki performansı daha da arttırabilmek mümkün oluyor.

Samsung'un yeni modeli için yaptığı yeni güncelleme de tam olarak telefonlarda bu değişikliğin yaşanmasını sağlıyor. Telefonda 10 GB ya da 12 GB depolama alanı alacak güncelleme, telefonlara ek 4 GB RAM’lik bir performans sunacak. Ancak bu aşamada elde edilecek 4 GB RAM’in gerçek bir 4 GB RAM kadar iyi bir performans göstermesi beklenmiyor. Telefonda kullanılan UFS 3.1 dahili depolama, akıllı telefonlarda kullanılan LPDDR RAM'den ciddi ölçüde yavaş. Ancak buna karşı telefonlarda ciddi bir performans artışı da yaşanabilir.

Samsung tarafından yapılan bu açıklama ile birlikte RAM Plus teknolojisi çok daha ön plana çıkmış durumda. Şirketin mevcut özelliği diğer telefonlara getirip getirmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap