Galaxy A22, En Uygun Fiyatlı 5G Telefonu Olabilir

Samsung Galaxy A22 adını verdiği yeni telefon için detaylar sızdırıldı. Telefon için gelen son bilgiler, en uygun fiyatlı 5 GB modelinin piyasaya sunabileceğini gösteriyor. 

Samsung Galaxy A serisini güçlendirmeye devam ediyor. Yeni model hakkında yapılan sızdırmalar, Galaxy A22’ye dair merak edilenlerin öğrenilmesini sağlarken özellikle fiyatın düşük olacağına yönelik iddialar Samsung’u tercih edenler için de cazip bir fırsata işaret etti.

Galaxy A22 özellikleri neler?

Yeni telefon ile ilgili gelen son sızdırmada telefonun pek çok teknik özelliğine dair bilgilere yer verildi. Galaxy A22’de 5G desteğinin yanı sıra MediaTek Dimensity 700 yonga seti kullanılacak. Üçlü arka kameraya sahip olacak telefonda, arka kameralardaki ana arka kamera 48 MP çözünürlük destekliyor. Arka kameraya eşlik edecek diğer kameralar ise 5 MP ve 2 MP kalitesinde. 

Cihaz uzun süre kullanım hedefleyenler için de ideal durumda. Samsung 5000 mAh gibi yüksek kapasiteli bir bataryayı telefon ile birlikte sunacak. Böylece batarya performansında da kullanıcı dostu olduğu görülen model, günlük kullanımları rahat bir şekilde tek şarj ile karşılayabilecek. 6.4 inç 1080p destekli LED ekranın bulunduğu yeni modelde, iki farklı versiyon mevcut. Bir modelde AMOLED ekranı tercih eden Samsung, diğer versiyonunda LCD ekran kullanımı sunuyor. Ekrandaki iki fark, fiyatlara yansıyacak.

Galaxy A22 fiyatı ne kadar?

Galaxy A22modeli için yapılan sızmalarda fiyat net olarak paylaşılmamış durumda. Ancak A32 5G modeli 205 dolar gibi bir fiyat ile piyasada yer alırken, yeni modelin 200 dolar bandının daha da altında olacağı öne sürüldü. Böyle bir fiyatlandırma ile şirketin piyasaya çıkmış olması halinde ise bugüne kadarki en ucuz ve uygun fiyatlı 5G destekli model piyasada yer almış olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap