Firefox Android İçin Güncellendi: İşte Yenilikler!

Android işletim sistemlerinde kullanılan Firefox için 94. sürüm betası yayınlandı. Yeni tarayıcıda yer alacak pek çok özellik şimdiden keşfedildi.

Masaüstünde eski gücünden çok uzak olan Firefox Mozilla için Android'de kapsamlı yenilik yapıldı.  Yapılan çalışmalar ile birlikte Beta versiyonunu paylaşan Mozilla, böylece uygulamaya getirilmek istenen yeni özellikler hakkında şimdiden bilgi alınmasını sağladı.

Daha önce yayınlanan 93. sürüm daha çok güvenlik üzerine yenilikler içerirken 94. sürümde kullanıcıların dikkatini çekecek yeni özelliklere yer verilmiş durumda. Yeni güncellemede en çok dikkat çeken adres çubuğunda yer verilen anasayfa kısayolu ve yeni sekme açıldığında açılacak sayfadaki yenilikler.

Firefox yeni beta sürümündeki yenilikler neler?

Beta versiyonu için yapılan incelemeler ve sürüm notlarında, daha da kişiselleştirilebilir hale getirilen anasayfa dikkat çekiyor. Kullanıcılar en çok kullandığı ya da ana sayfa olarak belirlemek istediği web sayfasını tarayıcı ayarları üzerinden değiştirebiliyor ve böylece kolay bir şekilde ana sayfa üzerinden ihtiyaç duyulan sayfaya erişim sağlanabilir.

Getirilen yeniliklerden bir diğeri ise sekme üzerindeki kontrollerin arttırılması. Özellikle çok sayıda sekme ile çalışanların daha da memnun kalacağı bu yeni özellikte sekme karmaşası ortadan kaldırılıyor ve daha düzenli bir şekilde çalışma ortamı sunuyor. Otomatik kapanan sekmeler ya da benzer pek çok özellik ile desteklenen yeni sekme sistemi, böylece kullanıcılara kolaylık sunuyor.

Yeni bir sekme açıldığında kullanıcıları karşılayan sayfada ise artık daha fazla seçenek kullanıcılara sunulacak. Beta versiyon için paylaşılan ekran görüntülerinde de görülebileceği gibi kullanıcılar son aramalarına, en çok ziyaret edilen bir sayfalarına yeni sekme sayfası üzerinden ulaşabilecek. Bugüne kadar tarayıcıda yer almayan bu özellikler kullanıcılar için çok daha iyi bir deneyim ve pratiklik sunacak.

Firefox

Tarayıcıya gelen yeni özellikleri denemek isteyen kullanıcılar, Android Beta programı üzerinden yeni sürümü indirebilir. Beta programının ne zaman sona ereceği ve ana sürüme yeni özelliklerin ne zaman geleceği ise henüz açıklanmadı. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap