En İyi TikTok Alternatifleri

2 yıldır dünyayı ve sosyal medyayı kasıp kavuran en popüler 'olmazsa olmaz' uygulama TikTok artık rakipsiz değil. Önümüzdeki birkaç ay içinde ABD'de potansiyel olarak yasaklanan veya Microsoft'a veya bir sonraki en yüksek teklifi veren kişiye satılacak uygulama ile TikTok'un geleceği pek parlak görünmüyor.

Bu son gelişmeler, birkaç yeni gelen veya TikTok değişiminin ardından büyük uygulama olma yolunda ilerlemek isteyen uygulamaların yolunu açtı. Burada, popülerliği hızla artan bu yeni başlayanlar uygulamalardan bazılarının önemli noktalarına ve temel özelliklerine değineceğiz.

Instagram and Snapchat'in Yeni Özellikleri

Belki de ilk ve en önemlisi, artık sosyal medya devleri Instagram ve Snapchat'ta sunulan "TikTok benzeri" özelliklerinden bahsetmeliyiz. Snapchat artık kullanıcıların videolarına arkadaşlarıyla paylaşabilecekleri müzik eklemelerine izin veriyor.

TikTok’un canlı yayın formatının ve şarkıya göre arama özelliğinin tam bir kopyası olmasa da, TikTok’un enerjisinin bir kısmını besleyerek kullanıcıların videolarına müzik yerleştirmesine izin veriyor.

Instagram Reels ise kullanıcılara TikTok'a çok benzer bir deneyim sunuyor. Artık istediğiniz müziğe 15 saniyelik videolar oluşturabilir, filtreler uygulayabilir ve bunları yeni yenilenen keşif sayfasında Instagram'da paylaşabilirsiniz.

Herkesin bu yeni özellikten yararlanmasına olanak tanıyan hem özel hem de genel seçenekler mevcuttur. Aynı zamanda platformda yeni takipçiler kazanmanın harika bir yolu olarak da övüldüğünü unutmamak gerekmektedir.

Potansiyel TikTok Alternatifleri

TikTok'un ABD'de yasaklanabileceği veya en yüksek teklifi verene satılabileceği iddialarının ardından, diğer uygulamalar en iyi kullanıcı adlarını talep etmek ve kalan TikTok kullanıcılarını süpürmek için hızlı tepki verdiler. Burada ilk dört uygulamadan olabildiğince bahsedilmiştir.

Triller

Snoop Dogg, Justin Bieber ve Mike Tyson gibi ünlüler arasında zaten popüler olan Triller, TikTok'un hemen arkasından gelen en popüler uygulamalardan biridir. Çekici bir arayüz ve etkileyici düzenleme özellikleriyle Triller, profesyonel standart videolar hazırlamayı hızlı ve kolay hale getirir.

Videolarınızı doğrudan Triller'da veya tüm sosyal medya platformlarında paylaşabilir ve kendi kişisel kitaplığınızda yer alan en popüler parçaları veya müzikleri kullanabilirsiniz.

Byte

Byte ham, düzenlenmemiş bir havaya sahiptir ve renkli baytlar ve animasyonlarla doludur. Bazı rakiplerinden daha ilginç olan Byte, potansiyellerle dolu bir uygulamadır.

Kullanıcılar, neon renklerini, altı saniyelik video döngülerini, yaratıcı ve orijinal içeriğini ve kullanıcıların yaratıcılar ve geliştiricilerle alışveriş yapmalarına ve uygulamanın gözlerinin önünde geliştiğini görmelerine olanak tanıyan topluluk forumlarına bayılıyor.

Clash

Vine'ın yaratıcısı Brendon McNerney'den Clash sadece App Store'da mevcuttur. iPhone kullanıcıları, yabancılar yerine arkadaşlarına video gönderiyormuş gibi hissettiklerini iddia ederek, uygulamanın sağladığı samimi duyguyu övmektedirler.

Hala beta sürümünde olan bu uygulama sürekli gelişmekte ve üzerine katarak ilerlemektedir. Yaratıcılık, bağlantı ve pozitifliğe yoğun bir odaklanma vardır. Uygulama ayrıca video oluşturucuların para kazanması için araçlar sağlamaktadır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap