En İyi Android Uygulamaları

Bir Android kullanıcısı olman durumunda kullanman gereken bazı uygulamaların neler olduğunu merak edebilirsin. Bu uygulamalardan bazılarını sizler için derledik. Uygulamaların en önemli yanı ise Android ile yaygın hale gelmeleri diyebiliriz.

Bununla birlikte uygulamaların yararlılıkları genellikle onları kullanan kişilerin alışkanlıkları ile sınırlıdır. Bu uygulamalarda ise böyle bir sorun yoktur. Size sunduğumuz uygulamalar doğal olarak yararlıdırlar. Herkes tarafından kullanılabilirler.

1. Google Drive

Google Drive, tüm yeni kullanıcıların kayıt olduktan sonra kalıcı olarak 15 GB ücretsiz depolama alanı elde ettiği bir bulut depolama çözümüdür. Android cihazlarda varsayılan olarak yüklü bir biçimde gerekir. Elbette gerekirse daha fazlasını satın alabilirsiniz.

Google Drive'ı özel kılan durum ise Android uygulama paketlerinden biri olmasıdır. Google Dokümanlar, Google E-Tablolar, Google Slaytlar, Google Fotoğraflar, Gmail. Google Takvim ve Google Keep gibi uygulamalarla eşzamanlı olarak senkronizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

2. Google Haritalar

Google Haritalar sanal olarak navigasyon uygulamaları sahnesine sahip. Şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi harita uygulaması olduğunu söylemek mümkündür. Neredeyse haftalık olarak güncelleme aldığını unutmamak gerekmektedir.

En temel özelliklerin yanı sıra Google Haritalar size ilgi çekici yerlere, trafik verilerine, dinlenme yerleri veya benzin istasyonları gibi şeylerin yol tariflerine erişim sağlar. Google Haritalar sayesinde yolda kalma ve kaybolma gibi durumlara son verebilirsiniz.

3. Google

Bu basit gibi görünen ama gerçekten güçlü bir uygulamadır. Çoğu Android cihazında ön yüklü olarak gelen uygulama ne istersen ona cevap verebilmek için geliştirilmiş bir arama ve asistan uygulamasıdır. Hatta sizin için basit matematiksel problemleri bile yapabilirsiniz.

Google uygulaması ücretsizdir. Bu uygulama üzerinden son aramalarınıza ve göz atma geçmişinize göre çeşitli son haberlerle karşılaşabilirsiniz. Sesli aramalar gerçekleştirebilir ve ilgi duyduğunuz konularda çeşitli içerikleri araştırabilirsiniz.

4. LastPass Password Manager

LastPass sahip olunması şart olan Android uygulamalarından biridir. Giriş kimlik bilgilerinizi güvenli bir şekilde kaydetmenize olanak tanıyan bir şifre yöneticisidir. Bunun da ötesinde, hesaplarınızda kullanmanız kullanmanız neredeyse hatırlanması imkansız şifreler oluşturmanıza yardımcı olmasıdır.

Tüm şifreleriniz bir ana şifre ile kontrol edilir. Uygulama çapraz platform desteğine sahiptir. Böylece onu bilgisayarda, mobil cihazda ve tabletlerde kullanabilirsiniz. LastPass diğer şifre yönetim uygulamalarının her zaman bir adım önündedir.

5. 1Weather

1Weather hava durumu söz konusu olduğunda tartışmasız bir biçimde en iyi uygulamadır. Size mevcut hava durumunu, 12 haftaya kadar hava tahminini, bir radarı ve diğer eğlenceli istatistikleri gösteren basit bir tasarıma sahiptir.

Bununla birlikte, oldukça iyi bir dizi hafifçe özelleştirilebilir widget elde edeceksiniz. Ayrıca şiddetli hava durumu bildirimlerini anında alabileceksiniz. Uygulamanın en iyi özelliği ise kesinlikle sadece hava konusunda bilgi veren minimal tasarımıdır.

6. Microsoft SwiftKey

Microsoft SwiftKey, mevcut durumda en güçlü ve en özelleştirilebilir üçüncü taraf klavyelerden biridir. Birkaç yıl önce, diğer klavyelerin sahip olduğu hiçbir şeye benzemeyen öngörücü bir motorla piyasaya çıktı ve uygulama yıllar içinde çok büyüdü.

Ücretsiz bir şekilde temin edilebilecek uygulama için isterseniz tema satın alabilirsiniz. Diğer özellikleri arasında hareketle yazma, çoklu dil desteği, cihazlar arası senkronizasyon ve çok daha fazlası bulabilirsiniz. Klavye en az Google'ın Gboard klavyesi kadar iyidir.

7. Nova Launcher

Nova Launcher normal launcher uygulamalarının bir adım önündedir. Yıllardır var olan uygulama sürekli olarak güncellenmektedir. Bu nedenle launcher seçimi için en ideal seçeneklerden biri olmayı başarmıştır. Ana ekran kurulumlarını yedekleme ve geri yükleme olanağı en önemli özelliklerinden biridir.

Tüm Android uygulamalarınız için simge teması, ana ekran ve uygulama alanları için tonlarca özelleştirme ögesini içerir. Nova Launcher ile telefonunuzun temasını baştan aşağı değiştirmiş olursunuz. Elbete farklı launcher uygulamaları olsa bile en iyisi budur.

8. YouTube Music

İnsanlara genellikle akış hizmetlerini sunmanın doğru olmadığına inansak bile YouTube Music'in yeri ayrıdır. Bunun sebebi YouTube ile olan kombinasyon dahilinde tek bir fiyatla premium üyelik alınabilmesidir. Bu rakiplere göre ideal avantajlardan birisidir.

Bununla birlikte arka planda video oynatma ve çevrimdışı indirme ile birlikte reklamsız YouTube'a da sahip olursunuz. İkisini birleştirerek temelde tüm video ve ses akışı ihtiyaçlarınızı karşılaşmış olursunuz. Sadece müzik kalitesinin yeteri kadar güçlü olmaması bir problemdir.

9. Zedge

Zedge bahsedilmeden geçilmeyecek önemli bir uygulamadır. Bu cihazınızın temel parçalarını özelleştirmek için inanılmaz sayıda seçenek sunan duvar kağıtları, zil sesleri, bildirim sesleri ve alarm sesleri uygulamasıdır. Zedge oldukça kapsamlı bir koleksiyonuna sahiptir.

Uygulamanın %100 mükemmel değildir. Ara sıra hatalarla karşılaşmak mümkündür. Gerçekten rahatsız edici bazı reklamlarla karşılaşmak söz konusudur. Her ne kadar başka zil sesi uygulamaları olsa bile en kalitelisi şimdilik Zedge diyebiliriz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap