En iyi 8 Android Ücretsiz Müzik İndirme Uygulaması

Spotify çağında olmamıza rağmen pek çok kişinin hala telefonunda müzik bulundurmak gibi bir huyunun olduğunu kabul etmek gerek. Bu özellikle telefonun mobil bağlantısına erişim olmadığı zamanlarda ortaya çıkan bir durumdur. Kötü internet bağlantısıyla uğraşmak zorunda kalmadan müzikleri özgürce dinlemek anlamına gelir.

Bunu başarmak için bir müzik indirme uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Bu için geliştirilmiş ve Android cihazlarda sorunsuz bir biçimde çalışan uygulamalar vardır. Ancak birçoğu Google Play dışından yüklenmeyi gerektirmektedir. Bu yüzden kullanım için bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaları yükleme iznini açık hale getirmelisiniz.

1. Fildo

Fildo uygulamasının iki farklı sürümü vardır. Biri Play Store'daki "Music Player" uygulamasıdır. Ancak bu size aradığınız MP3 indiriciyi getirmez. Ücretsiz müzik indirmenize izin veren Fildo sürümünü edinmek için APK'yı resmi Fildo sitesinden yüklemeniz gerekmektedir.

Bunu yaptıktan sonra aramak istediğiniz belirli şarkıları veya albümleri aramak için uygulama içi aramayı kullanmanız gerekir. Hitleri keşfetmek istiyorsanız uygulamanın entegre olduğu çeşitli müzik sitelerinden çeşitli "en iyi" listelerini de kullanabilirsiniz.

2. YMusic

Daha zarif ve resmi görünümlü müzik indirme uygulamalarından biri olan YMusic, herhangi bir YouTube videosunu bir ses dosyası olarak oynatmanıza ve hatta telefonunuzda arka planda çalıştırmasına izin verir. Buradaki en önemli nokta ise videoları ses dosyası olarak da indirebilmektir.

Bunları M4A ve MP3 formatlarında indirme seçeneğiniz vardır. Daha sonra müzik dosyalarınızı tıpkı bir müzik çalar uygulamasında yaptığınız gibi yönetmenizi sağlayan harika bir kütüphane kullanıcı paneline sahiptir. Bu listedeki tüm seçenekler arasında en güvenilir olan seçeneklerden birisidir.

3. NewPipe

NewPipe biraz garip bir uygulamadır. En azından uygulamaya girdiğiniz zaman sanki biraz yarım kalmış hissi uyandırır. Müzik indirme söz konusu olduğunda kesinlikle iş yapmaktadır. Açık kaynaklıdır ve sürekli geliştirilmektedir. Artık SoundCloud, MediaCCC ve FramaTube indirmeleri için destek sunmaktadır.

Varsayılan olarak uygulama bir YouTube ön ucu olarak açılır. İndirmek istediğiniz videoyu seçmeniz, ardından sağ üstteki indirme simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Videonun video veya ses olarak indirilip indirilmeyeceğini ve hangi formatta olacağını seçmek tamamen size kalmış bir durumdur.

4. GTunes Music Downloader

Eski ama güzel. GTunes, sorgularınız için birçok büyük indirilebilir müzik alanında arama yapar. Bu yüzden milyonlarca sanatçı ve şarkı bulacaksınız. Arama seçenekleri oldukça basittir. Bu nedenle bu en iyi şekilde tam olarak hangi şarkıları aradığınızı biliyorsanız ve sadece oraya gidip onları indirmek istiyorsanız kullanılır.

Dört arama motorunun uygulamasını kullandığınızda "C" sonuçları aldığınıza dikkat etmelisiniz. Bu nedenle hiçbir şeyin işe yaramadığından şikayet etmeden önce onu kullanmayı denemelisiniz. GTunes'un kendi dahili oynatıcısı da vardır. Hata melodileri kırpmanıza ve zil sesleri olarak ayarlamanıza izin verir.

5. SONGily

SONGily'nin ücretsiz sürümü reklam desteklidir. Liste müziğinden tutun daha çok modern parçalara kadar çok farklı bir müzik stokuna erişim sağlayabilirsiniz. Bulduğunuz her şarkıyla, dinlediğiniz şarkıları hem çalma hem de indirme seçenekleri göreceksiniz.

Bu tam olarak Google'ın beğenmediği türden uygulamalardan birisidir. Dolayısıyla yakın zamanda veya ilerleyen zamanlarda onun Google Play Store'dan kaldırıldığını görebilirsiniz. Bu durumda uygulamayı kendi sitesinden indirmeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

6. TubeMate

Bazen ücretsiz müzik indirmeleri için en iyi uygulamalar özelikle bu amaç için tasarlanmamış olanlardır. TubeMate, YouTube videolarını yalnızca ses dahil olmak üzere çeşitli formatlarda indirmenize izin veren bir uygulamadır. En yeni müzikleri bu uygulama sayesinde telefonunuza indirebilirsiniz.

TubeMate'i resmi sitesinden indirebilirsiniz. Google Play Store bu uygulamaya izin vermemektedir. Videoları ses olarak indirmeye çalıştığınızda M4A veya MP3, ayrıca MP3 Video Converter indirmeniz istenir. Bu videoyu sese dönüştürmek için TubeMate ile senkronize olan bir dönüştürücüdür.

7. 4Shared

4Shared, yıllardır PC'de çalışan bir uygulamaydı ve artık Android için de en popüler uygulamalar arasına girdiğini unutmamak gerekmektedir. Yine, kullanıcıları istedikleri dosyaları yükleyebildikleri için bu sadece müzik için tasarlanmamıştır. Ancak müziği bulmak için her şey kadar iyidir.

Özel olarak müzik dosyalarını arama seçeneği dahi vardır. 4Shared, Play Store'dan indirilebilir bir uygulamadır ama tüm ülkelerde kullanılabilir değildir. 4Shared uygulamasını Play Store üzerinden alamıyorsanız ücretsiz APK'sını indirmeyi düşünebilirsiniz.

8. Audiomack

İndirdiğiniz müziğin herhangi bir telif hakkını ihlal etmeyeceğini bilmek istiyorsanız ve özellikle hip-hop veya elektronik müzik ile ilgileniyorsanız, ortaya çıkan yeni yetenekleri keşfetmek için Audiomack isimli bu uygulamayı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bu uygulama, resmi dağıtım noktaları olmayan sanatçılara bir platform sağlamaktadır. Bu iyi niyetli proje pek çok insanın bir sanatçı olmasını sağladı ve uygulamayı kullananlar onu en başından itibaren keşfetme şansına sahip oldular. Bu durumda bir sonraki keşfi yapmak için hazır olabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap