Clubhouse İçin Beklenen Android Sürümü Yayınlandı

Clubhouse için uzun zamandan beri beklenen Android sürümü, Google Play Store’de yayınlandı. Türkiye’deki kullanıcılar için ön kayıt süreci başlayan uygulama için biraz daha süre gerekiyor.

Clubhouse tarafından yapılan açıklamada, uygulamanın Android sürümü için Google Play Store üzerinden uygulamanın kullanıma sunulduğu belirtildi. ABD gibi ülkelerde direk kullanıma sunulmasına rağmen Türkiye’deki kullanıcıların Clubhouse uygulaması için biraz daha beklemesi gerekecek. Zira ABD’de direk indirmelere açık olan Clubhouse, Türkiye’deki kullanıcılar için ön kayıt aşamasında. Şu anda Türkiye’den yeni uygulamayı denemek isteyenlerin ön kayıt yaptırarak beklemesi gerekiyor.

Beta testleri duyurulmuştu

Geçtiğimiz haftalarda Clubhouse’ın uygulaması ile ilgili önemli bir girişim yapılmıştı. Android sürümünde beta testleri başlatılan uygulama, ABD gibi ülkelerde bir dizi testten geçmişti. Yapılan testler sonrasında ilk olarak ABD’de kullanıma açılan uygulamanın kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde indirmelere açık hale gelmesi bekleniyor. Clubhouse için yapılan resmi açıklamada ön kayıt sürecine dair süre paylaşılmadı. Bu nedenle farklı iddiaların gündeme geldiği Clubhouse ön kayıt sürecinde 1-2 günlük süre öngörülüyor.

Clubhouse Türkiye’de nasıl indirilecek?

Clubhouse için kullanım hakkı elde etmek isteyenler için şu anda legal olarak tek yol Google Play üzerinden ön kayıt yaptırmak. Uygulama kullanılabilir hale geldiğinde bildirim alacak kullanıcılar, hemen Clubhouse’u indirerek kullanmaya başlayabilecek.

(görsel kaynağı: techcrunch)

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap