En İyi Çift Hatlı Telefonlar

Çift hatlı telefonlar, tek bir telefonda iki SIM kartı kullanmanıza olanak tanırlar. Çift hatlı telefon kullanan çoğu kişi, işleri ve kişisel gereksinimleri için ayrı telefonlar taşıma yerine işlevsellikten yararlanma yoluna gitmektedir. Çift hatlı telefonlar bu anlamda son derece kullanışlıdırlar.

En iyi çift hatlı telefonlar özellikle Asya ülkelerinde her zaman popülerdirler. Yavaş yavaş ise batılı ülkelerde ivme kazanmaya başlamışlardır. Çift hatlı bir telefonla birincil hattınızı kullanmaya devam edebilir ve seyahat ederken aynı cihazda kullanmak üzere yerel bir hat alarak iki telefon taşıma gereksinimini ortadan kaldırabilirsiniz.

1. Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11, fiyatı bakımından harika seçimlerden birisidir. Sahip olduğu hızlı yonga seti ile dikkat çekmektedir. Güzel bir ekrana ve güçlü kameralara sahiptir. Bu anlamda telefonun hoş bir endüstriyel tasarım içerisinde paketlendiğini söylemek mümkündür.

Bu çift hatlı telefonun en önemli özelliklerinin başında hızlı performans gelir. Buna ek olarak harika kamerası vardır. Çekici tasarımıyla son derece alımlı olan telefon fiyat bakımından olağanüstü bir değere sahiptir. Diğer taraftan yazılım cephesinde bazı sıkıntılarının olduğu doğrudur. Ancak bunun büyük bir problem olduğunu düşünmemelisiniz.

Xiaomi Mi 11 Fiyatı: ~9.600 TL

2. Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra bir amiral gemisi telefondur. Önceki sürümün aksine beklentileri karşılayabilecek hemen hemen her şeyi içermektedir. Basit görünecek bir biçimde ihtiyaç duyulan her türlü özelliği sunmayı başarmıştır. Ancak telefonun bazıları için fazlasıyla büyük olabileceğini hatırlatmak gerekir.

Ultra geniş açı ve farklı yakınlaştırma seviyelerinde iki telefoto lens tarafından desteklenen 108MP ana kamerası vardır. Bu kameranın birçok farklı telefonda yer alan kameralardan çok daha iyi olduğunu unutmamak gerekmektedir. Ayrıca telefonunda yer alan S-Pen desteği işlevsellik açısından son derece iyidir.

Samsung Galaxy S21 Ultra Fiyatı: ~15.500 TL

3. OPPO Find X3 Pro

OPPO Find X3 Pro aslında her açıdan olağanüstü bir telefondur. Birçok üst düzey telefondan daha iyi bir ekrana sahiptir. Ayrıca 65W kablolu ve 30W kablosuz şarj ile desteklenen 4500 mAh bataryaya sahiptir. Çift hatlı olan bu telefonda aynı zamanda ultra geniş lensler yer alan birinci sınıf bir kamera vardır.

Bu telefonda tasarımın tamamen benzersiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü telefonunu gövdesinin camına yerleştirilmiş kusursuz eğimli bir kamera modülü vardır. Saf performans açısından oldukça iyi bir telefondur. Telefonun tek dezavantajı sahip olduğu fiyat etiketidir.

OPPO Find X3 Pro Fiyatı: ~1.150 Euro

4. Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra nispeten yeni sayılabilecek bir telefondur. Bölgesel olarak satışa sunulmuş olan cihaz henüz pek çok yerde satışta değildir. Çift hatlı olan bu telefon en iyi dahi özelliklere sahiptir. Güçlü bir kamerası, güzel bir ekranı, kablolu ile kablosuz şarj yöntemi gibi özelliklere sahiptir.

Buna rağmen telefonun bazı eksiklerinin olduğunu söylemek mümkündür. Fiyatının biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak tasarımın bazı kusurları vardır. Bu telefon sadece büyük bir telefon değildir. Aynı zamanda hantal kamera modülü oldukça can sıkıcıdır.

Xiaomi Mi 11 Ultra Fiyatı: ~990 Dolar

5. Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21, standart olarak 5G desteğiyle birlikte gelir. Ayrıca sahip olduğu yonga ile çok daha iyi özellikleri beraberinde getirdiğini söylemek mümkündür. Bu çift hatlı telefon aslında rakiplerine göre çıtayı belirlemiş durumdadır. Telefonun mümkün olduğunca güncel kalmasını sağlamak için belirli yükseltmelere öncelik tanınmıştır.

Bu telefon aslında Samsung tarafından üretilmiş olan en güvenilir telefonlardan birisidir. Bu nedenle çoğu kullanıcı Apple bir telefon almak istemediğinde genelde buna yönelmektedir. Ancak telefonun amiral gemisi olmadığını hatırlatmak gerekmektedir. Telefon özellikle genel kullanım için oldukça idealdir.

Samsung Galaxy S21 Fiyatı: ~8.500 TL

6. OnePlus Nord N10 5G

OnePlus Nord N10 5G orta seviye telefonlar arasında en ideal telefonlardan birisidir. Çok ideal bir ekrana ve aynı zamanda işlevsel bir ana kamera lensine sahiptir. Bu anlamda telefonun sahip olduğu fiyat etiketinin hakkını fazlasıyla verdiğini söylemek mümkündür. Telefonun tüm kamera lenslerinin sağlam düzeyde olduğu unutulmamalıdır.

Çift hatlı olan bu telefonda kablosuz şarj ve 90 Hz yenileme hızı gibi lüks özellikler yer alır. Bu fiyata daha iyisini bulabilmeniz gerçekten mümkün değildir. Bütçe açısından çeşitli karamsarlıklara sahip olmanız durumunda en güvenli duraklardan birisi olacaktır.

OnePlus Nord N10 5G Fiyatı: ~4.300 TL

7. OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 Pro tartışmasız bir biçimde bu şirketin ilk amiral gemisi olmuştur. Bu telefon, rakipleriyle boy ölçüşebilmek için çeşitli özelliklerle donatılmıştır. Bu yüzden fiyat başlangıçta biraz yüksek olmuştur. Ancak buna rağmen amiral gemisi standartlarına göre ciddi bir değeri temsil etmesi söz konusudur.

Çift hatlı olan bu telefonda yer alan kamera, firmanın geliştirmiş olduğu en iyi kameralardan birisidir. Yazılım olarak rakiplerinin biraz gerisinde kalsa bile donanım açısından en iyiler arasında yer almaktadır. Daha yüksek model telefonlar bulabilecek olsanız bile bu telefonun ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda yeterli olacağını düşünüyoruz.

OnePlus 8 Pro Fiyatı: ~9.300 TL

8. Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 10 Pro son derece güzel bir ekrana sahip olan telefonlardan birisidir. Bu ekrana aynı zamanda iyi bir kamera ile desteklenmiştir. Çift hatlı olan bu telefonun 120 Hz paneli vardır. Buna ek olarak üstün kontrast değeri ve canlı renkler sunan AMOLED teknolojisiyle birlikte gelir.

Telefonun 108MP olan ana kamerası beklentileri karşılayacak cinstendir. 33W hızlı şarjı olan telefon genel kullanım için son derece yeterlidir. Bu telefon özellikle bütçe konusunda problemler yaşayanlar için idealdir. Sınırlı bütçeyle geleceğe dönük bir telefon sahibi olmak istiyorsanız uygun seçimlerden birisidir.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Fiyatı: ~4.000 TL

9. Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Redmi Note 9 Pro oldukça ideal çift hatlı telefonlardan birisidir. Telefonun güçlü bir donanımı, canlı bir Full HD+ ekranı, inanılmaz bir pil ömrü ve oldukça dikkat çekici kameraları vardır. Çift hatlı olan telefon bu özellik açısından son derece işlevsel durumdadır.

Genelde olduğu gibi telefon seçimi her zaman önceliklerinize bağlı olmalıdır. Bu telefonun fiyatı biraz cezbedicidir. Ancak çok ufak bir miktar yükseltme ile daha iyi bir telefon alabileceğinizi unutmamanız gerekir. Bütçeniz daha yukarılara çıkmaya pek izin vermiyorsa bu durumda gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir telefondur.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Fiyatı: ~3.500 TL

10. Poco X3 Pro

Poco X3 Pro, özellikle Android kullanıcıları ve belirli bütçeyle sınırlı olan kullanıcılar için tasarlanmış bir telefondur. Buna ek olarak telefonlarını geleceğe hazırlamak için teknik özelliklerde büyük oynamak isteyenler için ideal bir çift hatlı telefon olabilecektir.

Saf performans önceliğiniz değilse aynı fiyata daha iyi kamera performansına sahip telefonlar bulabilme şansınız vardır. Elde edemeyeceğiniz tek şey ise fiyat/performans verimliği olacaktır. Bu telefon piyasada yer alan en ucuz telefonlardan birisidir ve amiral gemisi telefonların yanına yaklaşabilecek güçtedir.

Poco X3 Pro Fiyatı: ~3.500 TL

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap