CAT, Antibakteriyel Telefonu S42'yi Duyurdu

CAT, dünyada ilk olan antibakteriyel telefonu S42'yi duyurdu. Sahip olduğu özel kaplama ile yüzeyindeki mikropların yayılmasını önleyen ve mikrop miktarını azaltan telefon göreceli olarak düşük özelliklere sahip denilebilir. CAT S42, 2021 yılının başında piyasaya sürülmüş olacak.

CAT, zaman zaman piyasaya sürmüş olduğu dayanıklı telefonlarla adından söz ettirmeyi başarmaktadır. Bu sefer ise dünyanın ilk antibakteriyel telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Üstelik telefonu suyun altına sokup yıkamak mümkündür.

CAT'in S42 adını taşıyan telefonu, 5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlük sunan bir ekranla birlikte gelmektedir. Bununla birlikte ekran Corning Gorilla Glass 5 korumasıyla güçlendirilmiştir. Ayrıca telefonda geniş çerçeveler kullanılmıştır.

MIL SPEC 810H standardını içeren ve IP68 ile IP69 sertifikalarına sahip olan telefonun ön kamerası 5 MP çözünürlük sunmaktadır. Arka tarafında ise tek bir kamera yer almaktadır. Bu kamera ise 13 MP çözünürlüğüne sahiptir.

Dünyanın ilk antibakteriyel telefonu olma özelliğine sahip S42, Mediatek'in Helio A20 işlemcisinden güç almaktadır. Bu gücü ise 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile desteklemektedir. Buna ek olarak telefonda 4.200 mAh batarya bulunmaktadır.

CAT S42 Özellikleri

  • Ekran: 5,0 inç HD+, Corning Gorilla Glass 5
  • İşlemci: MediaTek Helio A20
  • Bellek: 3 GB RAM
  • Depolama: 32 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Arka Kamera: 13 MP
  • Batarya: 4.200 mAh

Yapılan açıklamalara göre CAT markasına ait olan CAT S42, 2021'in başlarında piyasaya sürülecek ve tek bir tasarıma sahip olacaktır. CAT S42'nin fiyatı ise 299 dolar olarak açıklanmıştır. CAT S42'nin satışa sunulacağı ülkeler konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap