Asus Zenfone Mini Geliyor

Tayvan merkezli bilgisayar ve telefon üreticisi ASUS firması, yeni bir telefon üzerinde çalışıyor. ASUS Zenfone Mini adındaki telefonun amiral gemisi sınıfında yer alması bekleniyor.

Dünya genelinde çok fazla talep görmeyen ancak bir o kadarda sevilen mini telefonlar uzun bir aranın ardından Apple firması ile takrar canlanmıştı. iPhone 12 Mini adlı cihazı kullanıcıları ile buluşturan Apple, bu telefon modelinden beklediği satış miktarını yakalayamadı. Mini telefon piyasasında bunlar yaşanırken ASUS yeni bir hamle yapmaktan çekinmiyor.

ASUS, yeni amiral gemisi telefonu olan ASUS ROG Phone 5'i kullanıcıları ile buluşturmaya hazırlanırken bir de Zenfone Mini'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Zenfone Mini hakkında çok fazla detay bulunmasa da telefonun amiral gemisi sınıfında yer alacağı ve 5.5 inç ekran boyutuna sahip olması bekleniyor.

ASUS ROG Phone 5'in Özelliklerini Hatırlayalım

ASUS ROG Phone 5, 6.78 inç boyutundaki FHD+ ekranı ile karşımıza çıkacak. Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisi etrafında şekillenecek olan cihaz 8 GB RAM ve 6.000 mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak.

Kullanılan görsel ASUS Zenfone Mini'ye ait değilldir, temsilidir.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap