Apple’dan Batarya Problemine Doğrulama Geldi

Geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen ve aldığı bir çok yeni özellikle merak edilen iOS 14 kullanıcılarıyla buluşmuştu. Apple'ın her ne kadar başarılı bir iş çıkardığı iOS 14 güncellemesi hatasız değildi.

Apple, iOS 14 güncellemesi yapan kullanıcılarının sorunlarla karşılaşacağını kabul etti. Teknoloji dünyasının önde gelen firması Apple, iOS 14 ve watchOS 7'ye gelen güncellemenin pil sorunları içerdiğini doğruladı. Yaşanan pil sorununun çözümünün ise tüm içeriğin ve ayarların silinerek gerçekleşeceği belirtildi.

Apple Twitter sayfasına iletilen şikayetler sadece pil konusunda olmadı. Kullanıcılar, aktivite, fitness, sağlık gibi uygulamalarda da problem yaşandığı ile ilgili şikayette bulundular.

Yeni bir iOS güncellemesine ihtiyaç duyulmayacağı yönünde bilgiler olsa da çözüm için tüm verilerin kaybolma ihtimali gibi bir gerçekte var. Ancak Apple bu çözümü ilk tercihi olarak görmüyor çünkü kullanıcıların ne kadarının etkilendiği bilinmiyor.

Diğer bir konu ise iPhone 12'nin daha düşük pil kapasitesiyle ve Qualcomm'un güçlü işlemci ile gelecek olması. Yaşanan pil sorunlarını hesaba kattığımızda iPhone 12'nin düşük pil kapasitesiyle gelmesi oldukça riskli olacak ve olası hataları beraberinde getirecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap