Apple, LG Müşterileri İçin Takas Hizmetini Başlattı

Telefon sektöründen çekilen LG’nin Apple ile ortaklık yapabileceği konuşulurken, bu konuda ilk hamle geldi. Apple, LG modeller için değişim programı başlattı. 

Geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen iddialarda, Apple ile LG arasında özel görüşmelerin yapıldığı ve farklı satış stratejileri üzerinde anlaşma sağlandığı öne sürülmüştü. Şimdi ise Apple’dan sürpriz bir şekilde değişim programı için açıklama geldi.

Temmuz ayında akıllı telefon sektöründen tamamen çıkacağını belirterek bu konuda dikkat çeken LG’nin piyasadaki modellerinin farklı şekillerde değerlendirilebilmesi adına Apple 4 farklı modeli kapsayan yeni bir takas programını duyurdu. Belirtilen modelleri kullanan müşteriler, Apple merkezlerine giderek belirli indirim oranlarından yararlanabilecek ve yeni bir iPhone ya da farklı Apple cihazı satın alabilecek.

180 Dolara kadar indirim uygulanacak

LG'nin sektörden çekilmesi, mevcut müşterilerini arttırmak adına Apple için ciddi bir fırsat yaratmış durumda. Bu bakımdan mevcut programa kullanıcıların ilgi göstermesi bekleniyor. Kullanıcılara modellere göre sunulan indirimler ise şöyle; 

  • 180 dolara kadar LG V60 ThinQ 5G
  • 125 dolara kadar LG V50 ThinQ 5G
  • 65 dolara kadar LG V40 ThinQ
  • 70 dolara kadar LG G8 ThinQ

Burada üst limitlerin belirtilmiş olması Apple tarafından özel bir değerlendirmenin yapılacağını da gösteriyor. Zira telefonun mevcut durumu, hasarlı olup olmadığı, fiziki özelliklerine göre Apple uzmanları tarafından bir fiyat belirlenecek.

Bu bakımdan kullanıcılar çok daha düşük bir fiyatla değişim programından yararlanmak durumunda kalabilir. Ancak telefonlarda herhangi bir problem bulunmuyorsa, belirtilen en üst limitlerden indirim alınması da mümkün.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap