Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı Planlarını Açıkladı

Apple, hangi çevrimiçi etkinliklere katılacaklarını seçmek isteyen geliştiriciler için yeni bir Pavilions özelliğinin tanıtımı da dahil olmak üzere, önümüzdeki 2021 Dünya Geliştiriciler Konferansı'nın programını açıkladı.

Apple bu yılki konferansın 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında olacağını ve koronavirüs sebebiyle yalnızca çevrimiçi olacağını duyurmuştu. 

Apple bir basın bülteninde "Konferans, bu yılın sonlarında tüm Apple platformlarına gelecek olan heyecan verici yeni güncellemelerin açıklanmasıyla başlıyor" diye belirtti. "Doğrudan Apple Park'tan izlenecek olan açılış adresi, apple.com, Apple Developer uygulaması, Apple TV uygulaması ve YouTube aracılığıyla izlenilebilecek ve akış sona erdikten sonra isteğe bağlı tekrar oynatma mevcut olacak."

Açılış konuşması 7 Haziran Pazartesi günü saat 10:00'da başlayacak. Ayrıca hafta boyunca sürecek olan etkinliğin ilk gününde, saat 14:00'te Platforms State of the Union oturumu da olacak. Açılış konuşması tüm Apple cihazlarında ve YouTube'da canlı yayınlanırken, Platforms State of the Union oturumu yalnızca Apple Developer uygulamasında ve web sitesinde mevcut olacak.

Apple, konferans haftasındaki etkinliklerin yanı sıra Pavilions'ı da açıkladı.

"Dünya Geliştiriciler Konferansı için yeni olan Pavilions, geliştiricilere belirli bir konuyla ilgili oturumları, laboratuvarları ve özel etkinlikleri keşfetmeleri için kolay bir yol sağlıyor," diye devam ediyor Apple. "Konferans katılımcıları, konferanstaki deneyimlerini özelleştirebilir ve SwiftUI, Geliştirici Araçları ve Erişilebilirlik gibi belirli alanlarda düzenlenmiş içeriği ve özellikle Apple Developer uygulamasında bulunan içerikleri inceleyebilirler."

Apple, iOS ve macOS'un sonraki sürümlerini duyurmak için Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı bekleyecek. Yeni Mac'ler çıkarması ve Apple Silicon'a geçişiyle ilgili daha fazla ayrıntı açıklaması bekleniyor.

Görsel kaynağı: Apple Insider

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap