Apple'dan Yeni iPhone SE Gelebilir!

Apple için Twitter'da yaşanan yeni bir sızıntı iPhone SE modellerinin yeniden tanıtılacağını gösterdi. Ancak tasarımda ciddi bir yenilik beklenmiyor.

iPhone SE serisi için uzun zamandan beri yeni bir adım atmayan Apple, en uygun fiyatlı telefon modelini 2022 yılında yeniden piyasaya sunabilir. Konu ile ilgili ilk detaylar yaptığı paylaşımlar ile tüm dünyada dikkat çeken ünlü Analist Ming-Chi Kuo’dan geldi. 

Piyasaya ilk sunulduğunda bazı kullanıcılar tarafından eleştirilen bazı kullanıcılar tarafından da çok sevilen iPhone SE aradan geçen uzun yıllara rağmen yenilenmedi. Ancak gelen yeni bilgilerde bu konuda yeni bir karar aldığı görülüyor. Yapılan sızıntılara göre 2022 yılı itibariyle yeni bir iPhone SE modeli kesin olarak piyasaya sunulacak. Piyasaya çıkacak olan mevcut model, önceki versiyona göre tasarım açısından çok ciddi farklar içermeyecek ve büyük benzerlikler ile tanıtılacak. Bu nedenle yeni bir tasarım bekleyen kullanıcıların beklentilerinin çok fazla gerçekleşmeyeceğini söylemek mümkün. Donanımlarda ve özelliklerde Apple'ın pek çok yeniliğe yer vermesi bekleniyor.

iPhone SE’de hangi özelliklere yer verilecek?

Yapılan açıklamalara göre yeni iPhone SE’de A14 Bionic işlemcinin bir sonraki versiyonu kullanılacak. 5G desteği ise telefonda yer alması beklenen bir diğer özellik. 

Cihaz için bugüne kadarki en ucuz 5G’li iPhone olacağı söyleniyor. iPhone 12 Mini'nin 699 dolar ile piyasaya sunulduğu göz önünde bulundurulduğunda, yeni model için fiyat 699 dolardan daha düşük bir fiyat olacak. iPhone SE 2020 pek çok kullanıcının beklentilerini karşılayan bir model olarak dikkat çekmişti. Güçlü bir kamera ile birlikte piyasaya sunulan telefon, 400 dolar etiket fiyatı ile özellikle Apple kalitesini yaşamak isteyenler için erişilebilir durumda. Yeni modelin daha uygun bir etiket fiyatına sahip olması kuşkusuz Apple’ın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilir. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap