Apple'dan Patent: Kendi Kendini Tamir Eden Ekran

Teknoloji alanında güçlü markalardan biri olan Apple'ın bugün ortaya çıkan patentine göre şirketin çalışmaları arasında katlanabilir ekranında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Apple'ın asıl amacı kendi kendini tamir eden ekran üretmeyi başarmak.

Ekrandaki küçük hasarları (çizik) kendi kendine tamir edebilecek olan bu ekran düşüncesi Apple tarafından ilgilenilen konulardan birisi. Apple, kendi kendini tamir edebilen malzemeleri ürünlerinin ekranlarında kullanarak yenilenebilir ekran teknolojisinde sonuca gitmeyi hedefliyor.

Katlanabilir ekranlar yapıları nedeniyle çabuk zarar görme eğilimindedirler çünkü ekranları katlanabilir yapabilmek için ince paneller kullanılmak zorundadır. Apple önce ekranları dayanıklı ve tamir edilebilir hale getirip daha sonra katlanabilir ekran üretmeyi amaçlıyor olabilir.

Kendi kendini tamir edebilecek ekran özelliğinin küçük hasarlara ve kılacak çiziklere karşı olacağını açıklayan Apple bu tamir içinse dışarıdan bir uyaranın olacağı bilgisini verdi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap