Android WebView Çökmeleri Nasıl Düzeltilir?

Dünya genelinde Android WebView çökmeleri yaşanmaya başlanması, 23 Mart tarihinin ana gündem maddesi oldu. Dünyanın farklı noktalarından pek çok kullanıcı, sosyal ağlar başta olmak üzere online alanlarda Android WebView çökme sorunlarını paylaşmaya başlarken, mevcut soruna yönelik çözümler de getirilmiş durumda.

Android WebView çökmeleri özellikle Samsung modellerinde çok daha fazla görüldü. Galaxy S20 ve S21, Note 20, A50 ve A70 serisi mevcut sorundan en fazla etkilenen telefonlar olurken, cihazlarda hata vermeden ve tekrar tekrar Android WebView çökmesi yaşanıyor. Mevcut

Android WebView çökmeleri için öneriler nedir?

Android WebView çökme sorunu yaşayan kullanıcıların bu sorunu çözebilmesi adına yapabileceği farklı çözümler mevcut. Bu konuda yapılabilecek ilk işlemlerden birisi Android System Webview’in için telefondaki güncellemelerin kaldırılması. Samsung’un resmi Twitter hesabı üzerinden de duyurduğu bu çözümde, telefonda sırasıyla:

ayarlar > uygulamalar, sağ üst köşedeki üç nokta > sistem uygulamalarını göster > Android System WebView seçiminin yapılması ve ardından ekranda yer alacak seçeneklerden güncellemeleri kaldır seçeneğinin takip edilmesi yeterli.

Yapılacak son işlemlerin ardından kişilerin telefonunda birkaç deneme yapması yeterli. Mevcut sorun, Google tarafından kalıcı olarak çözülene kadar Android System WebView için herhangi bir güncellemenin alınmaması, sorunun yaşanmaması adına önemli.

Bu çözümün yeterli olmadığı durumlarda ise Google tarafından 23 Mart tarihinde Android System WebView için geliştirilen bir güncelleme de yapıldı. Resmi olarak dağıtımı yapılmayan uygulama APK olarak cihazlara yüklenebilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap