Akıllı Telefonlara En hızlı Güncelleme Dağıtan Markalar

Counterpoint Research tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre akıllı telefonlara en hızlı güncelleme dağıtan markalar belli oldu. Android akıllı telefon üreticilerinin mercek altına alındığı araştırmada hangi üreticinin güncellemeler konusunda öne çıktığı belli oldu.

Söz konusu araştırmaya göre şimdilerde adından pek söz edilmeyen Nokia, güncelleme konusunda zirvede yer alıyor. Piyasada toplam 20 telefonu bulunan Nokia, tüm telefonlarına Android 10 sürümünü kazandırarak listenin başında bulunmayı başarıyor.

Onu ise yine piyasadaki tüm telefonlarına Android 10 sürümünü kazandıran OnePlus firması takip ediyor. OnePlus'ın zirvede olmamasının sebebi ise piyasada sadece 7 tane telefonunun bulunuyor olması. Bu ikiliyi ise cihazların %89'una Android 10'u kazandırmış olan Samsung takip ediyor.

Counterpoint Research sadece bununla yetinmemiş aynı zamanda kullanıcıların güvenlik güncellemesi yayınlama sıklıkları için de bir araştırma gerçekleştirmiş. Yapılan araştırmada telefonlarına aylık güvenlik güncellemesi sunan en istikrarlı marka yine Nokia oldu.

Diğer taraftan araştırmaya son 3 yılda piyasaya sürülen telefonların dahil olduğunu söylemek gerek. Daha eski bir telefona sahipseniz markaların çıkardığı güvenlik güncellemelerini veya işletim sistemi güncellemelerini alma şansınız düşük olabilir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap