5.4 İnçlik iPhone 12'nin İsmi "iPhone 12 Mini" Olabilir

Bugüne kadar yapmış olduğu sayısız isabetli sızıntıyla bilinen l0vetodream Twitter hesabı kullanıcılarına yeni bir bilgi sundu. Sunulan bilgiye göre 5.4 inçlik iPhone 12 modelinin adı iPhone 12 Mini olabilir. Diğer modellerinin ismi ise iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olabilir.

Söylentilere göre Apple'ın yeni iPhone 12 serisi bir 5.4 inçlik, iki 6.1 inçlik ve bir 6,7 inçlik model olmak üzere toplamda dört modele sahip olacak. Modellerden ikisi "Pro", birisi standart, ailenin en küçük üyesi ise "Mini" adını taşıyacak.

Apple, daha önce "Mini" ismini iPod, Mac ve iPad gibi farklı cihazlarında denemişti. Bugüne kadar ise iPhone modellemelerinde herhangi bir "Mini" ismi kullanılmamıştı. İddialar doğru çıkarsa Apple bu zinciri kıracak ve ilk defa dört telefon birden tanıttığı lansmanda "Mini" telefonunu açıklayacak.

Bununla birlikte tanıtılacak olan iPhone 12 serisindeki tüm modellerde OLED ekran, 5G desteği ve Apple A14 işlemci gibi çeşitli özellikler ortak olacak. Pro modeller arasındaki farklılıklar RAM kapasitesi ve kamera sayısı gibi özellikler olacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap