120W Hızlı Şarjı Destekleyen En Ucuz Cihaz Geliyor

Akıllı telefonlarda son dönemlerde hızlı şarj teknolojileri oldukça dikkat çekiyor. 120W hızlı şarj destekleyen en ucuz model Redmi K40s olabilir.

11 Kasım 2021 tarihinde özel bir etkinlik ve bir dizi model ile kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefleyen Redmi, bu konuda dünya genelinde “en” olmayı hedefliyor. Piyasaya sunulacak yeni Redmi K40s modeli 120W hızlı şarjı destekleyecek. Bu ise şirketin 120 watt hızlı şarj destekleyen telefonlar arasında en ucuz, uygun fiyata sahip bir modeli sunmasını sağlayacak. Üstelik telefonlarda tek önemli özellik hızlı şarj olmadığı gibi pek çok farklı teknoloji ve üst segment donanım yeni modellerde yer alacak.

Yeni Redmi k40s özellikleri neler?

Eylül ayında yapılan testler sonrasında Redmi’nin yeni telefon modelleri için ilk kesin bilgiler ortaya çıkmıştı. Seride 33, 67 ve 120W hızlı şarjı destekleyecek üç modelin yer alacağı testler ile birlikte öğrenilmişti. Bu bakımdan farklı versiyonlarda farklı hızlı şarj teknolojilerini desteklemek isteyen Redmi, BÖYLECE fiyatlandırmada da farklı seçenekler sunabilecek. Serinin en küçük modelinde Dimensity 1200 işlemci yer alacak. Orta versiyonda Snapdragon 870 ve Pro versiyonda Snapdragon 888 işlemci bulunacak.

Ancak hangi versiyon tercih edilirse edilsin her bir versiyonda 120W hızlı şarj teknolojisinin kullanılabilmesi mümkün olacak. JBL stereo hoparlörler, selfie kamerası için tek delikli düz OLED ekran, yan parmak izi sensörü ile donatılacak olan modeller, üstelik önemli bir yenilik ile piyasaya sunulacak.

MIUI terk ediliyor!

Son raporlara göre şirket yeni telefonları ile birlikte MIUI’yi terk edecek. Kendi kullanıcı ara yüzünü kullanmaya başlayacak olan Redmi böylece yeni kullanıcılarına da farklı bir deneyim sunacak.  Yeni model için fiyat konusunda net bilgiler olmasa da kaynaklarda şirketin sürpriz ve çok uygun bir fiyat ile yeni modelini tanıtacağı belirtildi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap