Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Zyra Karşısında Nasıl Oynanır?

Zyra counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Zyra karşısında yardımcı olacaktır.

Zyra koridor aşamasında karşısında olmak istemeyeceğin şampiyonlardan biridir. Onun karşısında durabilmek için sürdürülebilirlik açısından herhangi bir problem yaşamayan şampiyonlara yönelmelisin. Çünkü her koşulda hasar alacak ve sürekli azar azar verilen hasar ile başa çıkmak zorunda kalacaksın. Alternatif olarak bir büyü direnci eşyasıyla maça başlamayı düşünebilirsin.

Zyra oldukça dayanıksız bir şampiyondur. Doğru bir şekilde odaklanmayı başardığın sürece onu kolayca öldürebilirsin. Takım arkadaşlarınla bir şekilde iletişim kurman önemlidir. Özellikle baskın düzenleme konusunda ormancı takım arkadaşın ile irtibat halinde olmalısın. Oyunun erken safhasında skor avantajı elde etmek çok önemlidir.

Zyra’nın bitkilerini hafife almamalısın. Çünkü bu bitkiler oyunun genelinde çok ciddi hasarlar verebilme potansiyeline sahiptirler. Ancak en dikkat çekici yanları koridor aşamasında verdikleri hasardır. Bitkilerin saldırı mesafesinde durmamak için ekstra çaba göstermelisin. Bitkiler tarafından hedeflendiğin zaman koridorda kalma şansını azaltmış olursun.

Zyra karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Zyra genellikle koridordan ayrılıp tek başına totem yerleştirmeye çalışır. Bu tür zamanları kullanarak ona tuzak kurmayı deneyebilirsin. Oyunun orta evresini geçtikten sonra totem bırakmak için takım arkadaşlarından ayrıldığında hemen bir takım savaşı başlatmayı düşünebilirsin. Böylece takım savaşlarında avantaj elde edebilirsin.

Zyra genellikle çalılıklarda saklanmayı ve buradan hamleler yapmayı deneyecek bir şampiyondur. Bu hamlesine çok dikkat etmelisin. Çünkü uygun kombinasyonu yakaladığı zaman seni öldürebilme potansiyeline sahiptir. Çalılıklara girip çıkarken çok dikkatli olmalı ve koridor aşamasında uygun yerlere totemler bırakmaya çalışmalısın.

Zyra’ya karşı hamle yaparken dikkat etmen gereken durum R yeteneğidir. Çünkü R yeteneğini kendinde kullanarak kendini korumaya alabilecek ve aynı zamanda etki alanındaki tüm hedefleri havaya sıçratmayı başarabilecektir. Bunun için ileri sıçrama gibi yeteneklerini ve büyülerini R yeteneğini kullanacağı zamana saklamalısın.

Zyra’nın potansiyeli

Zyra koridor aşamasında ekstra hakimiyet kuran bir şampiyondur. Etrafa bıraktı tohumlar yardımıyla kontrolü maksimum seviyeye çıkarabilir. Çünkü tohumları bitkilere dönüştürerek hasar verebilecektir. Koridor aşamasında çok dikkatli olmalı ve elindeki yetenekleri hasar takasında kullanırken bitkileri hesaba katmayı unutmamalısın.

Zyra, 3. seviye ve 6. seviye olduğunda güç artışı yaşar. Çünkü bu seviyelerde ekstra yeteneklere kavuşmuş olur. Yapacağı hamlelerle bir anda hücuma geçebilir veya senin tarafından yapılacak hamleler karşısında aniden geri çıkabilecektir. Zyra karşısında oynayabilmek bu nedenle ekstra dikkat gerektiren bir iştir. Saniyelik bir dikkatsizlik bile avantajı kaybetmene neden olabilir.

Zyra oyun ilerledikçe güçlenir çünkü temel eşyalarını tamamlamayı başaracak duruma gelir. Liandry’nin Eziyeti (Liandry’s Torment) ve Morellonomikon (Morellonomicon) eşyalarını tamamladığı zaman çok can yakmaya başlar. Bu eşyaları tamamladığı zaman alacağın hasarın haddi hesabı olmayacaktır. Dolayısıyla büyü direnci veren eşyalar almaya çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap