Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

ZTE Ekran Altı Teknolojisini Geliştirmek İstiyor

Yeni modellerinde ekran altı teknolojilerini daha da geliştirmek isteyen ZTE, bu alanda çalışmalarını yoğunlaştırdı.

MWC Şangay Konferansı’na katılan ZTE, 2021 yılı başta olmak üzere şirketin gelecekteki yenilikleri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Şirketin önceliklerinden birisi ekran altı teknolojileri olurken, pek çok özelliğin ekran altında yer alması adına yoğun bir çalışma başlatıldı. Bu konuda şirketin harekete geçmesini sağlayan ise Axon 20 5G modeli oldu. Ekran altı özelliklerde şirketin önemli denemelerinden birisi olan Axon 20 5G modeli, bazı sorunlarıyla şirket için puan kaybettirmişti. Bu nedenle mevcut modeldeki tüm hataları gidermek ve yeni modellerinde daha gelişmiş özellikleri sunmak isteyen şirket, geliştirmelerde Axon 20 5G’deki eksikleri baz alacak.

ZTE’nin Yenilikleri Neler Olacak?

Edinilen bilgilere göre yeni teknoloji ile birlikte şirket ekran altı selfie kamera kullanımı daha da geliştirmeyi hedefliyor. Daha hızlı tepki süreleri ve kolay kullanıma yönelik iyileştirmeler yapacak olan ZTE, aynı zamanda 3D yüz tanıma teknolojisine de dokunuşlar yapacak.  Ön kamerada 3D teknolojisinin de desteklenecek olması, çözünürlük ve kalitedeki düşüklükleri de ortadan kaldıracak. Aynı zamanda telefonların güvenliği de böylece iyileştirilmiş olacak.

Şirketin bu yeni teknolojileri hangi modelde ne zaman kullanacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu ikinci nesil ekran altı selfie kamerası ve yeni özellikler ZTE Axon 30 5G ile birlikte tanıtılabilir.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap