ZTE'den Yeni Akıllı Saat: Watch Live

Çin’in en büyük cep telefonu üreticilerinden biri olan ZTE firması, yeni ZTE Watch Live isimli akıllı saatini tanıttı. Akıllı saat, fiyat/performans ürünü olarak dikkat çekiyor.

1.3 inç boyutundaki kare tasarımlı TFT ekranı, 240 x 240 piksel çözünürlüğe sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. Akıllı saat, 12 farklı spor modu takip edebiliyor ve aynı zamanda müzik kontrolü, çağrılara cevap verme, mesaj okuma gibi birçok özellik sunuyor. Sağlık ve yaşam alanında ise kalp atış takibi, kandaki oksijen miktarını ölçme gibi özelliklere sahip.

ZTE Watch Live, bağlantı noktasında Bluetooth 5.0 kullanan birçok rakibinin aksine Bluetooth 4.2 kullanıyor. Bluetooth bağlantısı ile iOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışabiliyor. Ayrıca sahip olduğu IP68 sertifikası ile toza ve suya karşı dayanıklı yapısı var.

Akıllı saat, barındırdığı birçok özelliğin yanında en büyük avantajına kullanım süresi tarafında sahip. Kullanım şekline bağlı olarak değişmekle beraber 14-21 gün pil ömrü sunuyor.

ZTE Watch Live Fiyatı Ne Kadar?

Sunduğu özelliklere ve pil ömrüne kıyasla tek dezavantajı Bluetooth 4.2 desteği olan akıllı saat, farklı renk seçenekleriyle beraber 35 dolar gibi oldukça düşük fiyattan satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap