ZTE Axon 30 Pro 200 MP Kamerayla Gelebilir

ZTE tarafından piyasaya sunulacak Axon 30 Pro modeli 200 MP kamerasıyla sektörde dikkatleri üzerine topladı. Üstelik açıklamalar resmi ağızdan geldi. 

ZTE Başkanı Nie Fei,  ZTE Axon 30 Pro için önemli açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili açıklamalar yapmak için Weibo’ya ziyaret gerçekleştiren başkan, yeni modelin 200 MP kamerasıyla geleceğini söyledi. ZTE Axon 30 Pro 200 MP kamerasıyla tüm dünyada en çok konuşulan konuların arasında yer alırken, mevcut telefon ile 2,7 milyar piksel çözünürlüğünde fotoğrafların çekilebileceği belirtildi.

ZTE Axon 30 Pro Özellikleri Neler?

Düşük ışıklı alanlarda fotoğraf çekebilecek cihaz, 4K HDR video kaydı ve 10 bit renk desteğine sahip olacak. Cihazda 200 MP arka kameranın dışında Spectra 580 görüntü birimi ve Snapdragon 888 işlemcisi bulunacak.  Samsung tarafından uzun süreden beri kullanılması planlanan S5KGND görüntü sensörüne yeni modelde yer verecek ZTE, kamera özellikleriyle pek çok şirketi geride bırakabilir.

Yapılan bu açıklamalar, devasa bir kameranın geleceğini gösterirken, pek çok otorite ve analist ise kameranın gerçek performansına şüpheyle bakıyor. Cihazın ön kamerasında ise tıpkı selefi gibi, ZTE Axon 30 Pro'nun da bir ekran altı selfie kamerası kullanması bekleniyor. İlk girişime göre Axon 30 Pro’da daha iyi bir deneyimin sunulması bekleniyor. 

Cihazda yer alması beklenen diğer özellikler ise şöyle;

İşletim Sistemi: Android 11

Ekran: 6.47 inç AMOLED ekran

RAM: 8 GB

Batarya: 5000 mAh

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap