Zoom Ücretsiz Otomatik Altyazı Desteği Sağlayacak

Uzaktan eğitim ile birlikte dünya genelinde büyük bir popülerlik kazanan Zoom, güncellenmeye devam ediyor. Yeni yenilik ise otomatik altyazı özelliği.

Zoom uygulaması ücretsiz sürümü kullananlar da dahil olmak üzere dil sorununu ortadan kaldıracak yenilik ile kullanıma sunulacak. Tüm kullanıcılarına yönelik geliştirilecek yenilik görüşmeler sırasında otomatik altyazı desteği ile kullanıcılara seçenek sunacak.

2021 Sonbaharında Kullanıma Sunulacak

Bir blog gönderisiyle konuyla ilgili detaylar aktarıldı. Zoom adına açıklama yapan isim Zoom Ürün Pazarlama Müdürü Jen Hill oldu. Pazarlama müdürü, şirketin özelliği “2021 Sonbaharında” kullanımına sunmaya çalıştığını söyledi. Eylül ayı itibariyle uygulamaya eklenmesi beklenen yenilik için en büyük fark, tüm kullanıcıları kapsayacak olması. Zira şu anda Zoom aboneliği için ödeme yapan kullanıcılar, mevcut özellikten yararlanabilir. Yıllık 149,90 Dolar gibi yüksek fiyatlara sahip olan Zoom için abonelikler çok fazla tercih edilmezken, yoğunlukla eğitim alanında kullanılması, yeniliklerin tüm kullanıcıları kapsamasını sağlıyor.  Blog gönderisinde özelliğe daha önceden ulaşmak isteyen kullanıcıların, talepte bulunması gerektiği belirtilirken resmi sitede yer alan form aracılığı ile talepler iletilebilecek.

Başlangıç aşamasında İngilizce dilini destekleyecek olan altyazı desteğinin, kısa süre içerisinde farklı dil desteklerini de sunması bekleniyor.

Destek Gördü!

Zoom tarafından herhangi bir ticari amaç güdülmeden böyle bir özelliğin tüm kullanıcılara sunulacak olması, dünya gündeminde geniş bir yer buldu. Engelli vatandaşlar için de alternatif yaratacak olan özellik, milyonlarca kullanıcısı bulunan Zoom için kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap