Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ziggs Karşısında Nasıl Oynanır?

Ziggs counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Ziggs karşısında yardımcı olacaktır.

Ziggs koridor aşamasında Q yeteneğini kullanarak sürekli olarak karşısındaki şampiyonu rahatsız etmeye çalışır. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça düşüktür ancak yetenek bir beceri atışıdır. Alan hasarı veren bu yeteneğin hasar miktarı oldukça iyidir. Bu nedenle gereksiz hasar almamak için minyon birliklerinin yakınında çok fazla durmamaya çalışmalısın.

Ziggs, W yeteneği olmadığı sürece son derece hareketsiz bir şampiyondur. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Ayrıca Ziggs zaman zaman bu yeteneğini rakibi rahatsız etmek veya son vuruş yapmak için kullanabilir. Bu tür zamanları avantajlı bir şekilde kullanmalı ve hasar takasından avantajlı çıkmaya çalışmalısın. Gerekirse ormancı takım arkadaşından destek almalısın.

Ziggs’in tüm basit yetenekleri kısa ve orta mesafeye etki eden ama alan hasarı veren beceri atışlarıdır. Bu nedenle koridoru ittirme konusunda çok avantajlı bir şampiyondur. Fakat bu durumun aynı zamanda bir dezavantajı vardır. Ormancı takım arkadaşınla koordineli bir biçimde ona çok daha kolay bir biçimde baskın düzenleyebilirsin.

Ziggs karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Ziggs arka planda kalacaktır. Yeteneklerini kullanarak aynı anda birden fazla hedefe hasar vermeye çalışacaktır. Ziggs’in Q yeteneği bu açıdan özel bir yetenektir ama bu yeteneği yakın mesafeden tutturmak çok kolay olmayabilir. Aradaki mesafeyi kapatmak için her fırsatı değerlendirmeye çalışmalısın.

Oyunun orta evresi tamamlandıktan sonra çok dikkatli olman gerekir. Özellikle dış kuleler ortadan kalktıktan sonra Ziggs haritanın hemen hemen her bölgesine etki etmeye başlar. Neredeyse global etkiye sahip olan R yeteneğini kullanarak çok uzak mesafelerden mücadelelere katkı sağlayabilecektir. Bu nedenle ormanda ve nehirde görüş kontrolünü ele geçirmeye çalışmalısın.

Ziggs pasif yeteneği sayesinde bu oyunda en iyi kule indiren şampiyonlardan birisi olmayı başarır. Ayrıca W yeteneğinin bu konuda ona sağladığı önemli bir katkı vardır. Kulelerin canlarına çok dikkat etmelisin. Çünkü Ziggs ve takımı kuşatma planını uygulamaya koyduğu zaman kısa süre içerisinde kuleleri yıkma başarısını gösterebilecektir.

Ziggs’in potansiyeli

Ziggs, Sihirbaz Pabuçları (Sorcerer’s Shoes) ve Luden’in Feryadı (Luden’s Echo) eşyalarını tamamladıktan sonra çok güçlü bir güç artışı yaşar. Bu noktadan sonra minyon dalgalarını çok hızlı bir şekilde temizlemeye başlar. Onu koridorda tek başına bırakmamalısın. Çünkü bu gerçekleştiği zaman saniyeler içerisinde bir kuleyi yıkma başarısını gösterebilecektir.

Orman bölgesinde savaşırken çok dikkatli olmalısın. Özellikle kesişme noktalarına çok dikkat etmelisin. Çünkü Ziggs bu tür bölgeleri W ve E yeteneğiyle kapatabilecek, geçişleri engelleyebilecek ve takımına avantaj kazandırabilecektir. Takım savaşı yapmaya karar verdiğin zaman bunun yerini iyi seçmelisin. Dar alanlarda Ziggs her zaman avantajlı çıkabilecektir.

Lich Boğan (Lich Bane) eşyası çok popüler bir tercih değildir. Ancak söz konusu eşya ona ekstra katkı sağlayabilen eşyaların başında gelir. Karşındaki oyuncu bu eşyayı almışsa oyun stilini değiştirmen gerekebilir. Çünkü her bir güçlendirilmiş basit saldırı etkisinden çok ama çok daha fazla hasar verebilecektir. Üstelik bu hasar kulelere ve harita görevlerine karşı da geçerli olabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap