Zac CT (Counter): Zac Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Zac CT (Zac counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Zac karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-148]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Zac karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Zac karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Zac counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Zac counter taktikleri

Zac mücadele başlatma konusunda ona yardımcı olan Q ve E yetenekleri açısından problem yaşayabilen bir şampiyondur. Çünkü bu yeteneklerin başlangıçtaki bekleme süreleri çok yüksektir. Bu nedenle söz konusu yetenekleri kullanırken son derece seçici davranır. Onu bu yeteneklerden yoksun bir şekilde yakalarsan hemen onun işini bitirmeye çalışmalısın.

Baskın düzenlerken Zac sadece Q yeteneğini kullanarak seni yakalamaya ve çekmeye çalışacaktır. Bu yapabilmesi için bir minyon birliğine veya şampiyona saldırması gerekir. Bu nedenle onu koridorda gördüğün zaman minyon birliklerinin yanında çok fazla durmamaya çalışmalısın. Karşı baskın düzenlerken bu durumu aklından çıkarmamalısın.

Zac genel olarak orman kamplarını temizleme konusunda bazı problemler yaşayabilen bir şampiyondur. Özellikle Yampiri Yengeç (Scuttle Crab) öldürmeye çalışırken E yeteneğini kullanmak zorunda kalır. Bu hedefi ortadan kaldırmaya çalıştığını görürsen E yeteneğinin bekleme süresinde olduğunu anlayabilirsin. Bu durumda elinde herhangi bir kaçış becerisi kalmayacağını bilmelisin.

Zac counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Oyunun erken evresinde ve orta evrenin başlangıcında Zac’in pasif yeteneğine çok dikkat etmelisin. Çünkü pasif yeteneği sayesinde ölmek yerine parçalara ayrılsa bile tüm parçaları ortadan kaldırmak pek mümkün olmayabilir. Bunun için Çarp (Smite) büyüsünden destek almayı düşünebilirsin.

Zac’in R yeteneği takım savaşlarında çok faydalıdır. Takım savaşlarında pek iç içe durmamaya özen göstermelisiniz. Takım olarak yapmanız gereken arada mesafeler bırakmaktır. Aksi durumda R yeteneğini kullanan Zac takımına çok güçlü bir yavaşlatma etkisi uygulayabilecektir. Bu yetenek kullanıldığı zaman onu durdurmak pek mümkün değildir.

Zac ilk hamle yapan taraf olması durumunda onunla hemen mücadeleye girişmek gibi bir hataya düşmemek gerekir. E yeteneğini kullandığı zaman oldukça dayanıklı olur çünkü ründen gelen Artçı Şok (Aftershock) etkisi devreye girer ve kullandığın tüm yetenekler bir anlamda boşa gitmiş olabilir. E yeteneğinden kaçmalı ve pratik hamlelerle R yeteneğini kullanmasına engel olmalısın.

Zac’in potansiyeli

Zac ilk orman eşyasını bitirdikten sonra orman kamplarını temizleme konusunda çok daha becerikli olur. Verdiği hasar artış gösterir ve bu sayede kampları temizlemekte sıkıntı yaşamamaya başlar. Kamp temizlerken ona pek fazla yaklaşmamaya çalışmamalısın. Çünkü orman eşyasının pasif yeteneği devreye girebilecek ve seni alevler içerisinde bırakabilecektir.

Zac, Spirit Visage eşyasını satın aldıktan sonra büyük bir güç artışı yaşar. Çünkü pasif yeteneğinden gelen parçalanma becerisi ekstra can iyileştirme olanağı kazanır. Bu noktadan sonra onu kamplarda ve ormanda yakalamak çok kolay değildir. Çünkü kamplardan aldığı hasarı kolayca geri karşılayabilecektir.

Zac genellikle oyunun 3. seviyesinde baskın düzenleyen bir şampiyondur. Yakaladığı zaman rakibi etkisiz bırakma potansiyeli çok güçlü olduğu için bunu kullanmaya çalışacaktır. E yeteneğinden gelen havaya sıçratma özelliğinin farkında olman gerekir. Baskın söz konusu olduğunda takım arkadaşlarına yardım etmeye gitmeli veya tam tersi koridorda bir baskın planı gerçekleştirmelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap